CNBC, Terra (LUNA) Yatırımcıları Uyardı: Bu Tehlikeler İle Karşı Karşıya Gelebilirsiniz

Mert Bahçe

CNBC’nin eğitim platformu CNBC Make It, kripto piyasası katılımcılarının dikkate alması gereken olası artıları ve eksileri tartışmak adına uzun bir makale yayınladı. Son günlerin en iyi performans gösteren varlıklarından biri olan LUNA, UST güvenilirliğinden ve düzenleyici sorunlardan etkilenebilir.

Terra’yı Bekleyen Tehlikeler

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, CNBC’den Taylor Locke ile yaptığı röportajda, Terra blok zinciri platformunun varlığı olan LUNA’yı satın alma ve elde tutmayla ilgili iki ana risk grubu belirledi. Her şeyden önce Terra’nın stablecoin’i UST, 1:1 sabit değerini ABD Doları fiyatında tutmalıdır. Ardından stablecoinler’le ilgili düzenleyici konular da potansiyel yatırımcılar tarafından dikkate alınmalıdır.

CNBC ekibi, Terra’nın şirketi Terraform’un şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından araştırıldığını hatırlattı. Finansal denetleyicinin araştırması, sentetik varlıklar için bir platform olan Terraform’un Mirror Protocol’ünü kapsıyor. SEC, kayıt dışı menkul kıymetler satıp satmadığını öğrenmek adına Terraform’a karşı dava açtı.

Terra Yeni Ethereum Olabilir Mi?

2021 yılında gösterilen performans göz önüne alındığında LUNA ön plana çıkıyor. Son günlerdeki ralli ile LUNA 97 dolara kadar tırmanarak piyasa değerine göre ilk 10 varlık arasına girmeyi başardı. Öte yandan LUNA fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 88 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Geçtiğimiz gün Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC kayıtlarında Litecoin yerine LUNA ve SOL değerlendirmesine yer vermesini tavsiye etti. Her iki platform da yüksek topluluk odaklı etkinlikleri ve dApps geliştiricilerinin inşa etmeye yönelik gösterdiği ilgiyle oldukça çekici konumda yer alıyor.


Total
32
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tecrübeli Yatırımcılar HODL’a Devam Ederken, Yeniler Satış Yapıyor!

Sonraki Haber

2021 Yılında Tüm Gözler Bitcoin’in (BTC) Üzerindeydi!

İlgili Haberler