Circle, Poloniex İle İlgili Yeni Açıklamalar Yaptı

İlayda Peker

Kripto para finans şirketi Circle ve kripto para borsası Poloniex geçen ay yollarını ayırdı. Circle yaptığı son açıklamalarda Poloniex’in ABD’li müşterilerinin platform üzerinde para çekmediklerinde ücrete tabi olacaklarını ifade etti.

Bahsi Geçen Ücretler

Circle’ın yaptığı açıklamalara göre bu ücretler, bir kullanıcı platformda depolanan varlıkları bulundurmaya devam ettiği süre içindeki ücretleri de dahil olmak üzere bazı ücretleri içerecek. Ayrıca Circle, çekimi talep edilmeyen varlıkların yürürlükteki düzenlemelere göre devlet hükümetlerine gönderilebileceğini de sözlerine ekledi.

Yapılan açıklamalara göre Poloniex ABD müşterileri bahsi geçen durum nedeniyle, 16 Aralık’tan önce fonlarını geri çekmek zorundalar. Eğer yapmazlarsa, kullanıcılar hesaplarına doğrudan erişimlerini de kaybedecek ve fonları USD Coin (USDC) olarak alınıp satılacak ve depolanacak.

Bunların yanında Circle, Şubat 2018’de Poloniex’i 400 milyon dolara satın almıştı. Kısa süre önce ise 100 milyon doların üzerinde bir yatırım yapmayı planladığı kripto para borsası kurmayı planladığı için Poloniex’i elden çıkardı. Circle’ın Polo Digital Asset adlı yeni borsasının ABD müşterilerine hizmet etmeyeceği yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Circle Pay

Bunların yanında Haziran ayında yaptığı açıklamalarla Circle kendi mobil uygulaması Circle Pay‘i sonlandırmaya hazırlandığını açıklamıştı. Circle beş yıldır devam eden uygulamasına olan taleple ilgili herhangi bir problem yaşamadıklarını ifade etti. Ancak şirket, stablecoin’lere yenik düştüklerini de itiraf etti.

Öte yandan Circle Pay’de Eylül ayına kadar işlemler devam etmiş ve sonrasında uygulama sonlandırılmıştı.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Antonopoulos’un Kripto İşlemleri Engellendi

İlgili Haberler