Çinli Influencer Li Xiaolai Destekli Mixin Network, 200 Milyon Dolarlık Hack Saldırısına Uğradı!

Bitcoin Haber

Çinli influencer Li Xiaolai tarafından desteklenen ve kendisini bir cüzdan çözümü olarak konumlandıran merkeziyetsiz borsa Mixin Network, 23 Eylül’de 200 milyon doların üzerinde kripto paranın çalındığı büyük bir hack saldırısının hedefi oldu. Blockchain güvenlik şirketi SlowMist, 48 halka açık Blockchain’i destekleyen ve 1 milyar doları aşan birleşik ağ varlık değerine sahip Mixin Network’ün bu büyük hack saldırısını duyurdu.

Saldırının ardından Mixin Network’teki para yatırma ve çekme hizmetleri geçici olarak durduruldu. Güvenlik açıklarının onaylanıp düzeltilmesinin ardından, askıya alınan hizmetlerin tamamının yeniden başlatılması bekleniyor. Mixin Network ekibi, çalınan fonlar için nasıl bir yol izleyeceğine dair detayları önümüzdeki saatlerde paylaşacak.

Mixin Network ekibi, çalınan fonlarla ilgili çözüm sunacaklarını belirtti. Mixin Network’ün kurucusu Feng Xiaodong, 25 Eylül 2023 tarihinde Hong Kong saati ile 13:00’te halka açık bir Mandarin canlı yayınında durumu açıklayacak.

Kripto para dolandırıcılıkları ve saldırıları, güvenlik önlemlerine rağmen hızla artıyor. Geçtiğimiz hafta Fortress Trust’tan 15 milyon dolarlık kripto para çalındı ve saldırganın Google Authenticator’ün bulut senkronizasyon özelliğini ele geçirdiği ortaya çıktı. Bu saldırıda yaklaşık 27 bulut müşterisi etkilendi. Söz konusu hack saldırısı, SMS kimlik avı stratejisi aracılığıyla başlatıldı ve bir çalışanın kimlik avı tuzağına düştüğü belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Litecoin’deki (LTC) Üçüncü Halving ve Etkileri

Sonraki Haber

Chainlink (LINK) Yatırımcılarına Büyük Hareketlilik Haberi

İlgili Haberler