Çin Halk Mahkemesi’nden Kripto Varlıkların Yasallığına Dair Rapor

Bitcoin Haber

Çin’deki bir Halk Mahkemesi, kripto varlıkların yasallığı üzerine bir rapor yayınladı. Rapor, bu dijital varlıkların hala yasal mülkiyet olduğunu ve yasalarla korunduğunu belirtti. Bu, Çin’in kripto düzenlemelerinin sıkı olduğu ve kripto varlıkların kullanımının ülke genelinde kısıtlandığı bir dönemde geldi.

Rapora göre, kripto varlıkların ekonomik nitelikleri var ve bu nedenle mülkiyet olarak sınıflandırılabilirler. Çin, yabancı dijital varlıkları genellikle yasaklıyor ancak bireylerin kripto varlıklarının yasal olduğu ve yasa tarafından korunması gerektiği belirtiliyor.

Raporda ayrıca, sanal varlıklarla ilgili suçlarla ilgili önerilere de yer verildi. Rapor, suç ve medeni hukukun birleştirilerek bu tür suçların ele alınması gerektiğini belirtti.

Çin hükümeti, kripto varlıklarla ilgili tüm faaliyetleri genellikle yasaklamıştır. Ancak, Çin mahkemeleri, özellikle Bitcoin ve diğer dijital varlıklar konusunda zıt bir duruş sergilemiştir.

Çin’in Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine karşı düşmanca tutumu uzun süreli olmuştur. Ancak, son dönemlerde hükümetin bu tutumda bir yumuşama görülmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SBF’nin Davasında Uzman Tanıklara Yüksek Ücretler Ödenecek

Sonraki Haber

Kripto Para Borsası OKX, Hindistan Pazarına Giriş Yapıyor

İlgili Haberler