ChocoDoge: NFT ile Yenilikçi Eğlence

Fatih Uçar

Eğlence genellikle bir harcama kaynağı olarak kabul edilir. Ancak yüksek getiri oranı ile pasif bir getiri sağlayan bir eğlence kaynağına sahip olmak mantıksız görünmüyor. ChocoDoge, insanların yüksek kazanç sağlayan eğlence etkinliklerine katılmalarına olanak tanır.

CHOCODOGE, DOGECHAIN ​​için oluşturulmuş, Tomb, Frax ve daha önce var olan diğer stablecoinlerden esinlenmiştir. Algoritmik bir stablecoindir ve istikrarlı bir alternatif olmak için çabalayan ChocoDoge bundan daha fazlasıdır. Yatırımcılara cazip kazançlar vadeden DeFi ürünleri de sunmayı amaçlar. Ekosistemin evrensel ödeme yöntemi için nispeten istikrarlı bir değeri korurken, token arzını mevcut ihtiyaçlara uyacak şekilde otomatik olarak artırabilen ve düzenleyebilen bir sistem sisteme sahip olan ChocoDoge ekibi projeyi genişletmeye ve yenilemeye konsantre oldu.

Sistem Nasıl Çalışacak?

“Genişletme”: Toplam USCD arzının bir yüzdesi basılmıştır. Basılan USCD, CD tokenlerini stake eden kullanıcılara, stake ettikleri CD miktarına göre verilir.

“Daralma”: USCD basımı durdurulur. Bunun yerine, USBD tokenleri (tahviller) satışa sunulur. Kullanıcılar USCD ile USBD satın alabilirler. Satın alınan 1 USBD için 1 USBD otomatik olarak yakılır. Vergi de bu süre zarfında önemli ölçüde daha yüksek olacaktır.

– USCD’nin TWAP (Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat) 1 doların altındayken USBD tokenleri kullanılamaz (USCD’ye dönüştürülür), ancak 50C’lik TWAP 1 doların üzerine çıktığında kullanılabilirler. Bu, kullanıcıları tahvil satın almaya teşvik eden ve fiyatın sabit değerinin üzerine çıkmasına yardımcı olan birinci sınıf bir mekanizmadır.

Kullanılan Token Türleri Nelerdir?

  1. USCD – ChocoDoge Cash:

USCD’nin amacı, bir değişim aracı olarak işlev görmektir. Protokol, USCD sabitleyicisini zaman içinde 1 USDC’de tutmaya çalışan yerleşik bir kararlılık mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma, önceki algoritmik tokenlerin başarı hikayelerinden ilham alır.

Oyun ve uygulamaların tanıtımıyla ekosistem büyümeye devam ettikçe, USCD bu oyunlar ve uygulamalar içinde daha kolay satın alma yapmak için de kullanılabilir.

  1. CD – ChocoDoge:

ChocoDoge Hisseleri, ChocoDoge Protokolünün ne kadar değerli olduğunu ve yatırımcıların USCD’yi sabit fiyatına (CD) yakın tutacağından ne kadar emin olduklarını anlamanın bir yoludur.

Büyüme oldukça protokol USCD basar ve tokenlerini BANK’a (yönetim kurulu odası) koyan tüm CD sahiplerine orantılı olarak verir. Ayrıca, HODLers CD’lerini LP olarak eşleştirebilir ve ekstra bir CD için gruplayabilir. Daha sonra, topluluk oylaması etkinleştirildiğinde, CD, CHOCODOGE’un yönetişim tokeni olacaktır.

  1. USBD – ChocoDoge Bond:

ChocoDoge Bonds’un (USBD) ana amacı, bir dönem daralma evresi sırasında USCD kaynağındaki değişiklikleri teşvik etmektir. Bu, dönem daralma altındayken yapılır. USCD’nin TWAP (Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyatı) 1 USDC’nin altına düştüğünde, USBD’ler oluşturulur ve mevcut kur üzerinden USCD ile satın alınabilir.

USCD tokenleri USBD ile değiştirildiğinde, bir USDC’nin fiyatı yükselir çünkü bu işlem tokenleri dolaşımdan kaldırarak deflasyona neden olur. Bu USBD’ler, fiyatların sabitleyiciden daha yüksek olduğu daha sonraki bir zamanda USCD ile takas edilebilir ve uzun süreler boyunca sabitleyiciden daha yüksek kalmaları için ek bir teşvik olacaktır.

Tokenler Nasıl Tahsis Edilir?

  • ChocoDoge Cash – USCD

Maksimum arzın sınırı yoktur ve Senyoraj Modeli kullanılarak oluşturulur.

Genesis Havuzları (İlk 2 hafta) Ödül olarak, aşağıdaki havuzlar arasında toplam 100.100 USCD tokeni dağıtılacaktır:

USCD/WDOGE (x77): 77.000

USCD DOGECHAIN ​​(x7): 7.700

USCD WWDOGE (x7): 7.700

USCD USDC (x7): 7.700 USCD

İlk iki hafta boyunca talep edildiyse, USCD token ödüllerinin %35’ini talep etmek için kilitlenme süresi yoktur. Henüz talep edilmemiş ödüllerin %16,25’i her 10 günde bir (toplam 4 parti) dağıtılacaktır. WWDOGE, DC ve USDC için başlangıç ​​saati 5 Eylül 2022’de Türkiye saatiyle 15:00’dır ve USCD/WWDOGE için 6 Eylül 2022’de 03:00’dadır.

Genesis havuzları aşamasından sonra, USCD’yi basmasına izin verilen tek kuruluş BANKA’dır. Ayrıca, 10 Eylül’deki lansman sırasında, kullanıcılar USDC kazanmak için USCD’lerini stake edebilirler.

  • ChocoDoge Paylaşımı – CD

Mevcut maksimum miktar: 200.000 CD

Aşağıdaki havuzların ödülleri şu şekilde dağıtılacaktır:

  • USCD/USDC: İlk haftalar için 19.500 CD, toplam 104 hafta boyunca
  • CD/USDC: İlk haftalar için 10.500 CD, sonraki 104 hafta boyunca toplam 104 hafta boyunca haftada %15’lik bir düşüş.

İlk üç hafta boyunca talep edildiyse, CD token teşviklerinin %35’ini talep etmek için herhangi bir kilitlenme süresi yoktur. Kalan ödüller her 30 günde bir %16,25 oranında (toplam parti) dağıtılacaktır. Üç haftalık bir sürenin ardından, tüm CD token kullanılabilir.

Başlangıç ​​zamanı:

USCD/USDC: 03:00, 8 Eylül

CD/USDC: 03:00, 9 Eylül

BANKA Her Dönemde Nasıl Çalışır?

CD HODLers, her dönemin sonunda USCD kazanmak için CD tokenlerini burada stake edebilir ($USCD TWAP değerinin $1 USDC’den büyük olması şartıyla). Ne zaman bir genişleme olursa, yeni basılan USCD’ler ödül olarak kullanılmak üzere BANKA’ya ve proje için operasyonel fon olarak kullanılmak üzere Hedge Fund’a gönderilecek. Bir dönemin süresi dört saattir. Herhangi bir işlem yaparsanız, CD çekimleriniz 12 dönem ve USDC ödül talepleriniz 6 dönem kilitlenecektir.

BANKA, her yeni dönemin başlangıcında,

  • tüm USCD tedariki
  • USCD için piyasa fiyatı
  • Banka kasasında tutulan CD miktarı

BANKA’nın bir sonraki hamlesi USCD piyasasının fiyatına göre belirlenecek:

$USCD > $1: USCD’nin toplam arzının bir kısmı oluşturulur ve USCD’nin fiyatı 1 $’ın üzerine çıktığında mevduatlarının yüzdesine bağlı olarak CD tokenlerini BANKA’ya katkıda bulunan kullanıcılara verilir.

$USCD =< $1: USCD’lerin yazdırılması askıya alınır. USBD tokenlerini satın alınması yapılır.

Sonuç

ChocoDoge, büyük TVL veya fahiş APR gibi kâr veya gereksiz ölçümler peşinde koşmamaya kendini adamıştır. Geliştirme aşaması boyunca amaç, yeterli yatırım getirisi ve güvenlik ile sürdürülebilir bir süreç oluşturmaktır. Ekip, yol haritasının kilometre taşlarına sıkı sıkıya bağlı kalırlar ve mallarımızı satmaya yardımcı olacak etkinlikler ve teşvik planları oluştururlar. Dogechain’de Seigniorage Stablecoin Algoritmasını kullanan ilk GameFi projesi olarak, piyasadaki çoğu GameFi projesinin en büyük zayıflığı olan enflasyon üzerindeki kontrolü kaybetmeyi önlemek için ekosistemimizdeki ekonomiyi sürekli izlemeye ve iyileştirmeye odaklandık.

ChocoDoge hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://chocodoge.dog/ adresini ziyaret edin.

Twitter: https://twitter.com/ChocoDoge_

Telegram Kanalı: https://t.me/chocodogechannel

Telegram Chat: https://t.me/ChocoDogeChat

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Rusya Kripto Paraları Yasallaştıracak Mı?

Sonraki Haber

SHIB Sahipleri Dikkat! Eylül Ayı Kritik Öneme Sahip!

İlgili Haberler