CEO: “Ripple, Kripto Paraların Amazonu Olacak!”

İlayda Peker

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse CNN’den Julia Chatterly ile Ripple’ın şu anki durumu, XRP ve şirketin 2020 planları hakkında bir sohbet gerçekleştirdi. Garlinghouse, 5 yıl içinde Ripple’ın kripto endüstrisinin Amazonu olmak istediğini ifade etti.

Ripple’ın Hedefleri

Ripple CEO’su röportaj esnasında Ripple ve XRP‘nin şu anda çok iyi durumda olduğunu düşündüğünü ancak kısa vadeli fiyat hareketlerine fazla dikkat etmediğini belirtti.

Garlinghouse şirketine çok daha uzun vadeli bir bakış açısıyla baktığını ifade etti. Daha yolun başında olan kripto para piyasasını, trilyonlarca dolar değerindeki altın piyasası ile karşılaştıran CEO, kripto piyasasının da birkaç yüz milyar dolar değerinde olduğunun altının çizdi.

Öte yandan Garlinghouse, Ripple’ın ekosisteminin mikro ödemeler için Coil gibi projelerle gerçek müşteriler için gerçek sorunları çözmeye devam edeceğine inandığını ifade etti. Garlinghouse, Bitcoin, Ethereum veya diğer kripto projelerini rakip olarak görmediğini ve alandaki büyümenin herkes için iyi olduğunu belirtti.

Bunların yanında Ripple’ın ayı piyasası sırasında 150 çalışan daha edinerek büyüdüğün ifade eden CEO, diğer birçok projede büyük işten çıkarmaların olduğunu dile getirdi. Ayrıca Garlinghouse, kesin bir zaman çizelgesi vermese de Ripple’ın yaklaşan halka arzına da değindi.

Bunlarla beraber Ripple, daha fazla netlik için düzenleyicilerle çalışmayı da planlıyor. ABD’nin kripto ve Blockchain endüstrilerinde lider olduğunu görmek istediğini belirten Garlinghouse, bunun düzenleyici bir netlik olmadan gerçekleşmeyeceğinin altını çizdi.

Ripple ve Amazon Hayali

Garlinghouse röportaj sırasında, Amazon’un destansı büyümesinden ve ciddi bir ivme yakalamasından önce önce online bir kitap satıcısı olarak nasıl başladığını anlattı. CEOi Ripple’ın da aynı potansiyele sahip olduğunu düşündüğünü dile getirdi ve şu sözleri kullandı:

Umarım 5 yıl içinde sadece Amazon’daki kitaplar değil, Amazon’un kendisi oluruz.

Öte yandan Garlinghouse geçtiğimiz günlerde genel piyasa durumu ile ilgili yaptığı açıklamalar IPO’ları 2020 yılında daha fazla göreceğimizi dile getirmişti.

Kaynak: BitcoinistTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çinli Fcoin Borsası Kapanıyor! Ponzi İddiaları Doğru Mu Çıktı?

Sonraki Haber

Binance’te Yaşanan Sorunların Nedeni Ne?

İlgili Haberler