CEO: Her Şeye Rağmen Ripple Şimdiye Kadarki En Güçlü Finansal Konumunda!

İlayda Peker

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, C Serisi turuna katılan yatırımcılardan hisse geri satın aldıktan sonra 15 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Ripple Hala Güçlü

Yakın zamanda yayınlanan bir Twitter ileti dizisinde CEO Brad Garlinghouse, şirketin ABD’deki yasal sorunlara rağmen şimdiye kadarki en güçlü finansal konumunda olduğunu yazdı.

Garlinghouse şirketin 1 milyar dolarlık bir mücadele alanının olduğunu ifade etti ve geçen ay yaptığı açıklamalarda 2021 yılının şirketin en iyi yılı olduğunu dile getirdi. CoinMarketCap verilerine göre ise XRP, son 24 saatte %5 arttı.

Tetragon Süreci

Ripple, İngiliz yatırım şirketi Tetragon Financial Group tarafından yönetilen fon toplama turu sırasında 200 milyon dolar topladıktan sonra 2019’da yaklaşık 9,8 milyar dolarlık bir değere ulaştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Aralık 2020’de büyük bir dava ile blockchain devini hedef aldıktan sonra ise Tetragon yatırımını geri almaya çalıştı. Varlık yöneticisi davasında, Ripple’ın likit varlıklarını C Serisi hissesi olarak nakit olarak kullanılabilene kadar dondurmasını istedi.

Blockchain devi, mahkemenin XRP‘nin kayıt dışı menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağına henüz karar vermediğini başarıyla savunarak bu yasal mücadeleden galip geldi.

Daha sonra Tetragon hisselerini Ripple‘a geri sattı ve şirketle olan bağlarını kesti. Hissesi 15 milyar dolarlık bir değerlemeyle geri alındığından, hoşnutsuz varlık yöneticisi davayı kaybetmesine rağmen ilk yatırımından %50’lik bir getiri elde etti.

Bu noktada Tetragon’un iyi bir kârla gitmesine izin vermek, deyim yerindeyse düşman yatırımcıdan kurtulmanın en iyi yolu olarak görülmüş olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

McDonald’s Büyük Bir Fırsatı Mı Kaçırdı: Dogecoin Topluluğu Memnun Değil!

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoin’ler: FED Açıklamalarından Sonra Gün Nasıl Başladı?

İlgili Haberler