Celsius Kurucusu Alex Mashinsky, FTC’ye Karşı Hukuki Mücadelesini Sürdürüyor

Bitcoin Haber

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius’un kurucusu ve eski CEO’su Alex Mashinsky, Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) kendisine karşı açtığı davanın reddedilmesi için mahkemeye dilekçe verdi. Mashinsky, suçlamaları reddetti ve hukuki mücadelesini sürdürmeye devam etti.

Mashinsky’nin hukuk danışmanı, müvekkili hakkındaki suçlamaların Gramm-Leach-Bliley Yasası’nın gerektirdiği standartları karşılamadığını iddia etti. Bu yasa, bir finans kurumu tarafından müşteri bilgilerinin hileli bir şekilde elde edilmesini düzenler. Avukatlar, Mashinsky’nin 2023’te CEO’luk görevinden istifa etmesi nedeniyle, suçlamaların kanıtlanamayacağını belirtti.

FTC, Temmuz ayında iflas eden Celsius Network’e karşı 4,7 milyar dolar ceza uygulamış ve Celsius’un kurucularına karşı dava açmıştı. Mashinsky’nin hukuk ekibi, bu davanın yalnızca bir blog yazısının retweetlenmesine dayandığını iddia etti.

Celsius, 2022 yılında patlamadan önce Mashinsky tarafından yönetilen en büyük kripto kredi platformlarından biriydi. Mashinsky, aynı yılın Eylül ayında CEO’luk görevinden istifa etmişti. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, 2022 yılının sonunda eski CEO’yu birden fazla cezai dolandırıcılık suçlamasıyla itham etmişti. Mashinsky ise kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti ve 40 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milady Maker NFT Projesi İstismara Uğradı, Koleksiyon Değeri Düştü

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti: Analistler Ne Diyor?

İlgili Haberler