Celestia, Layer-1 Ağı için Airdrop Kampanyası Başlattı

Bitcoin Haber

Blockchain ekosisteminin ilk modüler ağı Celestia, 26 Eylül’de airdrop duyurusunu yaptı. Toplamda 7579 yazılımcı ve 576,653 kullanıcı airdrop kriterlerini karşıladı. Celestia’nın token arzının %6’sı airdrop için ayrıldı ve toplamda 60 milyon TIA token dağıtılacak. Dağıtım, dört ana kriter üzerinden gerçekleştirilecek; yazılımcılar, Ethereum ağı kullanıcıları, Cosmos ağı kullanıcıları ve Osmosis ağı kullanıcıları.

Araştırma ve geliştirme kriterlerini karşılayan cüzdanlara 6 milyon TIA token ayrıldı ve bu rakamın 4.6 milyonluk kısmı Cosmos ağına ayrıldı. Celestia ekosisteminde erkenden yerini alan kullanıcılara ise 8.5 milyon adet TIA token ayrıldı. Ethereum ekosistemi erken kullanıcılarına ise 20 milyon adet TIA token ayrıldı.

Kullanıcıların, Optimism, Arbitrum, Starknet ve zkSync ağlarında gerçekleştirdiği işlem sayısı ve işlem tarihleri, token tahsisinde belirleyici olacak. Ayrıca, dYdX, Immutable ve SoRare gibi platformların düzenli kullanıcıları da airdrop etkinliğinden faydalanabilecek.

Cosmos ve Osmosis ekosisteminde token stake eden kullanıcılar da 20 milyon adet TIA token ile ödüllendirilecek. Etkinlikten yararlanma kriterleri arasında stake skoru, işlem sayısı, toplam varlıkların dolar değeri ve cüzdan yaşı gibi faktörler bulunuyor.

17 Ekim’e kadar sürecek olan claim aktivitesi, bu tarihten itibaren son bulacak. Ancak, Ethereum ağı kullanıcıları bir sistem hatası nedeniyle hata aldıklarını belirtiyorlar. Bu nedenle, ekip yakın zamanda bu konuda bir bildiri yayınlayacak. Ayrıca, genel olarak airdrop etkinliklerinin eskisi kadar kazançlı olmadığı belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

HSBC Müşterileri, FCF Pay Sistemi Üzerinden Kripto Para İle Mortgage Kredi Ödemelerini Yapabilecek

Sonraki Haber

Ripple, Eski Beyaz Saray Çalışanı Lauren Belive’ı Transfer Etti

İlgili Haberler