Cathie Wood, En Büyük Altcoin Ethereum’a (ETH) Olan Güvenini Aktardı

Mert Bahçe

ARK Investments kurucusu Cathie Wood, şirketin Bitcoin’in yanı sıra Ethereum’a olan ilgisini kamuoyuyla paylaştı.. Wall Street’in SALT konferasında görüşlerini belirten Cathie Wood, Bitcoin için gelecek beklentilerini açıkladı. Öte yandan Wood, şirketin Ethereum’a olan güveninin büyük ölçüde arttığını kaydetti.

Cathie Wood, Ethereum’a Desteğini Dile Getirdi

Medyaya yansıyan son demecinde Cathie Wood, lider kripto para birimi Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içerisinde 10 kat artarak 500.000 doların üzerine çıkacağını belirtti. Bununla birlikte Ethereum’a olan inancının çarpıcı şekilde arttığını aktaran başarılı yönetici, bu durumu bazı gerçeklere dayandırdı.

Cathie Wood, Ethereum’un iş kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasından hisse kanıtı (PoS) algoritmasına geçişinin büyük önem arz ettiğine dikkat çekti. Wood, 1 Aralık’ta Ethereum 2.0 aşamasının başlatılmasıyla ve London Hard Fork’un 5 Ağustos’ta gerçekleştirilmesiyle dönüşümün başladığını belirtti. Ayrıca Ethereum, deflasyonist bir para birimi haline büründürmeyi hedefleyen bir hareket olarak blok zincirinde yakımlar başladı.

Ethereum Yükseliş Kovalıyor

Ağustos ayının başlarında Cathie Wood, Ethereum ve DeFi uygulamalarının artış trendine desteğini açıklamıştı. Ark Investments, Grayscale aracılığıyla Ethereum’a yatırımlarını sürdürüyor. ARK, milyonlarca dolar değerinde Ethereum hissesine sahip konumda. ARK, 30 Haziran itibarıyla yatırım fonunda 16.2 milyon dolar değreinde 721.936 ETH bulunduruyordu.

Ethereum (ETH), 7 Eylül tarihinde kaydedilen geri çekilme ile birlikte 4.000 dolar sınırından 3.200 dolara kadar düşüş kaydetmişti. Uzmanlar Ethereum adına kritik eşiğin 3.400 dolar ila 3.500 dolar arasındaki fiyat bandı olarak lanse ediyor. Bu bölgedeki güçlü bir fiyat performansı ETH’nin 4.000 dolar yolculuğuna alan açacaktır.

CMC tarafından sağlayan verilere göre en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.348 dolardan alım satım işlemi görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasa Toparlanıyor: Ethereum’da (ETH) Yükseliş Beklentileri Artıyor!

Sonraki Haber

Asya’da Kripto Para Madenciliğine Destek! Altı Şirkete Resmi Lisans Verildi!

İlgili Haberler