Cardano’nun ADA Fiyatında Yükseliş Beklentisi ve On-chain Metriklerin Etkisi

Bitcoin Haber

Cardano (ADA), mevcut yükseliş trendi ile önümüzdeki günlerde kayda değer artışlar yaşayabilir. On-chain metrikler, ADA’nın fiyatındaki artışın devamı için iki faktöre bağlı olduğunu gösteriyor. Birincisi, Ağ Kar/Zarar (NPL) ve Piyasa Değeri Gerçekleşen Değer (MVRV) metriklerini içeren on-chain metriklerdir. Diğer faktör ise ADA ekosistemindeki gelişmelerdir. Cardano Vakfı, topluluğun hedefleri doğrultusunda Cardano Geliştirme Önerisi (CIP) 1694 için 11,420,000 ADA kullanacağını duyurdu.

Cardano Vakfı, Cardano ağını merkezsizleştirmeye ve ADA’nın kurumsal alanda ilerlemesini ve uygulanmasını desteklemeye odaklanan bağımsız bir kuruluştur. Vakıf, Cardano Blockchain’deki iyileştirmeler lehine oy kullanmak için 11,420,000 ADA token kullanacağını açıkladı.

Santiment verilerine göre, son otuz günde ADA tokenleri satın alan cüzdanların net gerçekleşen zararlarında artış olduğu gözlemlenmiştir. Bu birikim işaret ediyor ve genellikle birikim dönemlerini fiyat rallileri izler. Diğer yandan yedi günlük MVRV oranı metriği, şu anki $0.3786 fiyatında ADA tokenleri satan adreslerin zarar ettiğini gösteriyor. Bu, piyasa katılımcılarının varlıklarını zararına satma olasılığının düşük olduğunu ve böylece borsalarda satış baskısının azalacağını işaret ediyor.

ADA fiyatına bakıldığında, token şu anda 15 Nisan’daki 0.46 dolarlık zirvesinden 4 Haziran’daki 0.22 dolarlık düşüş seviyesi olan 0.61 Fibonacci seviyesinin üzerinde işlem görüyor ve şu anda $0.3786 seviyesindedir. Varlık $0.3408’de 0.50 Fibonacci seviyesinin üzerinde kaldığı sürece kazançlarını artırma olasılığı yüksek görünüyor. Eğer bu seviyenin altında bir mum kapanışı olursa, Cardano fiyatı için boğa tezi geçersiz kılınacaktır.

Fiyat düşüşü durumunda, Cardano’nun 10 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA) olan $0.3730 seviyesinde destek bulması beklenmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Diamond: Bitcoin’in Yeni Forku ve Satın Alma Rehberi

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Binance CEO’sunun Olası İstifası ve Bitcoin’in Geleceği

İlgili Haberler