Cardano Kullanıcıları Ethereum dApp’lerine ADA Cüzdanlarından Erişebilecek

Bitcoin Haber

Cardano kullanıcıları yakında herhangi bir Cardano (ADA) cüzdanını kullanarak Ethereum Virtual Machine (EVM) sözleşmelerine erişebilecek ve ağın geliştiriciler ve kullanıcılar için faydasını artıracak.

Cardano’dan Önemli Hamle

Bu, Cardano ve Algorand gibi blok zincirlerini EVM sözleşmelerine bağlayan bir ağ olan Milkomeda’da yakında çıkacak bir özellik sayesinde gerçekleşecek.

Milkomeda CEO’su Sebastien Guillemot Perşembe günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, “Milkomeda (Cardano’nun EVM katmanı) HER Cardano kullanıcısının EVM sözleşmelerini doğrudan HERHANGİ bir Cardano cüzdanından kullanmasına olanak tanıyan bir özellik başlatıyor” dedi.

Milkomeda yakında akıllı sözleşme geliştiricileri de dahil olmak üzere tüm EVM kullanıcıları için stake ödüllerini etkinleştiriyor” diyen Guillemot, Milkomeda üzerine inşa edilen Cardano ürünlerinden elde edilen stake ödüllerinin “her 5 günde bir otomatik olarak” ödeneceğini de sözlerine ekledi.

Ethereum ve Cardano

Bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM), tüm Ethereum hesaplarının ve akıllı sözleşmelerin yaşadığı ortamı ifade eder ve geliştiriciler tarafından merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmak için kullanılan sanal bir bilgisayar olarak hizmet eder.

EVM’ler diğer blok zincirlerinde kullanıldığında, geliştiricilerin Ethereum’dakine benzer şekilde dapp’ler ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları oluşturmalarına olanak tanıyabilir.

Bu özellik, Ethereum uygulama geliştiricilerinin yeni araç setleri yüklemeye ya da yeni bir dil öğrenmeye gerek kalmadan, Ethereum’u kodlamak için kullanılan bilgisayar dili olan Solidity’yi kullanarak Cardano‘nun ağı üzerinde uygulama geliştirmelerine olanak tanıyacaktır.

Bu tür uygulamalar daha sonra eter yerine yalnızca cardano tokenleri ile kullanılabilecek ve sahipler için faydayı artıracaktır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CEO’su ABD’li Kanun Yapıcıları SEC Başkanının İddialarını Ele Almaya Çağırdı

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yatay Seviyeler: Nisan Nasıl Geçecek?

İlgili Haberler