Cardano (ADA) Normalin Üzerinde Mi Fiyatlanıyor?

İlayda Peker

Messari tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Cardano (ADA), blok zincirinin benimseme ölçütlerine kıyasla daha agresif bir şekilde fiyatlandırılıyor. Değerlendirme, önemli teknik iyileştirmeler getirmesi beklenen Vasil yükseltmesinden hemen önce geldi.

Cardano ve Rakipleri

Yapılan açıklamalara göre Messari verileri, günlük işlem sayısı söz konusu olduğunda Cardano‘nun Solana, Algorand, Tezos ve NEO’nun arkasında olduğunu gösteriyor. Popüler proof of work blok zinciri ayrıca Solana ve Algorand’dan daha az kilitli toplam değere (TVL) sahip konumda yer alıyor.

Buna ek olarak daha önce de milyarder isim Mark Cuban kısa süre önce yaptığı açıklamalarda, Cardano’nun geçen Eylül ayında akıllı sözleşmelerin başlatılmasından bu yana önemli bir etki yaratmadığını belirtmişti.

Ayrıca Messari raporu, Solana’nın başlıca temel ölçütlerde ana rakiplerinin üzerinde yükseldiğini ifade ediyor. Rapor, ağın ekosistemini destekleyen token olan SOL’un, ADA ve diğer emsallere kıyasla “tutuklu” olarak fiyatlandırıldığını söylüyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, ADA ve SOL şu anda piyasa değeri açısından sırasıyla yedinci ve dokuzuncu sırada yer alıyor.

ADA Fiyatı

18,1 milyar dolarlık piyasa değeri il en büyük 7. kripto para konumunda bulunan ADA yazının kaleme alındığı sırada 0,53 dolar seviyesinde işlem görüyor. 30 Temmuz’da 0,55 dolar bandına kadar yükselene ADA, o dönemden beri 0,48 dolar ile 0,55 dolar aralığında işlem görüyor.

Dolayısıyla şu anda ADA için 0,48 doların taban ve 0,55 doların tepe seviyeyi oluşturduğu düşünülüyor. Piyasanın genel gidişatına bağlı olarak eğer ADA 0,48 doların altına bir hamle yaparsa 0,45 doların ilk destek olabileceği ve 0,55 dolar üzerine hamle gelirse de 0,58 doların direnç olabileceği ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Dolaşım Arzı Azalıyor! Ethereum Bölünecek Mi?

Sonraki Haber

Binance, Bu Borsa İle Off-Chain İşlemlerini Durduruyor!

İlgili Haberler