Cardano (ADA) Fiyat Analizi ve Gelecek Beklentileri

Bitcoin Haber

Cardano (ADA) kripto parası, 0,238 dolar seviyesinden bir yükseliş yaşadı. Ancak, genel bir yükseliş trendi görülmediği belirtiliyor. Fiyatın belirli bir dirence ulaşmasıyla yakın zamanda yaşanan bu yükselişin sona erebileceği ifade ediliyor. Ancak bazı alım baskısı devam ediyor.

Input Output Global’ın haftalık geliştirme raporu, ekibin ağı geliştirmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu durum, uzun vadeli yatırımcıları teşvik edebilir. Ancak, bu durumun yakın vadede fiyatlar üzerinde çok az etkisi olması bekleniyor. Cardano, 17 Ağustos’tan 29 Ağustos’a kadar 0,238 dolardan 0,28 dolara yükseldi. Bu seviyeler, Cardano’nun son bir ayda işlem gördüğü aralığın uç noktalarını işaret ediyor.

Bu aralığın orta noktası 0,259 dolardır. Bu seviye, Ağustos sonunda bir destek olarak işlev gördü ancak Eylül başında direnç haline geldi. Cardano’nun bu seviyeye yaklaştığı belirtiliyor. Göreceli güç endeksi (RSI) son günlerde güçlü bir yükseliş ivmesi gösterirken, denge hacmi (OBV) güçlü bir alım baskısını yansıtmadı. Bu göstergenin yükseliş eğilimini belirtmesi için OBV’deki yerel direncin kırılması gerekebilir.

Uzmanlar, dört saatlik grafikte piyasa yapısının yükseliş yönünde olduğunu belirtiyorlar. Ancak, 0,259-0,26 dolar bölgesi kısa vadeli bir düşüş eğilimini temsil edebilir. Bu bölgeye bir hamle sonrasında fiyatın reddedilme olasılığı yüksek. 18 Eylül’de Cardano, %4,3’lük bir artışla 0,245 dolardan 0,255 dolara yükseldi. Ancak, 0,255 dolarda bir dirençle karşılaşıldı ve fiyat 0,251 dolara düştü.

Piyasa katılımcılarının büyük kar alma faaliyetleri ve Cardano’nun 0,255 dolarlık yerel direnci kıramayacağına olan inançlar, fiyatın düşüşünü tetikleyebilir. Ayrıca, son 24 saatte Cardano spot pazarındaki talebi gösteren spot CVD de yükseldi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum NFT Piyasasında Ciddi Düşüş: Yatırımcılar Endişeli

Sonraki Haber

Polygon (MATIC) ve Base Rekabetinde Son Durum: Kim Önde?

İlgili Haberler