Cardano (ADA) Büyük Yükseliş Hareketine Hazırlanıyor!

Fatih Uçar
ADA yükseliş hareketine başladı. Peki bu ne kadar daha devam edecek?

ADA fiyatı yaşadığı son düşüşten sonra yaklaşık %25 oranında geri döndü. Canlanan fiyat boğaların daha fazla güçlenmesini sağladı. Özellikle Bitcoin (BTC) fiyatının 33.800 dolar üzerinde tutunabiliyor olması Cardano (ADA) için büyük bir fırsat ortamı sunuyor. Peki bu yükseliş ne zamana kadar devam edecek? Cardano (ADA) için kısa ve orta vadeli hedefler neler?

Cardano (ADA)

Cardano fiyatı Bitcoin (BTC) düşüşünden kısa süre önce oldukça iyi bir seviyeye ulaştı. Diğer altcoinlere nispeten daha az yükseliyor olması buna yorulabilir. Fiyat 1 dolar seviyesini güçlü destek haline getirdi ve burada tutunmaya devam ediyor.

Şu an ise 1,22 dolar direncinin üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı izin verdiği sürece burada tutunması yukarı yönlü hareketinden süreceğine işarettir. Aşağıdaki grafikte gördüğünüz düşen takoz son yükselişle birlikte bozulacak gibi görünüyor. Açık mavi renkte gösterilen düşen kama fiyatın belli bir aralıkta tutunmasını sağladı. Boğalar fiyatı yükseliş formasyonunun üs çizgisinde tutmaya çalışıyor.

Cardano (ADA) fiyatı 1,22 seviyesinin üzerinde kalmaya devam edebilirse grafikte çizilen yolu takip etmesi beklenir.

Cardano (ADA) Hedefi

Boğalar ana direnç bölgesini aşabilirse 200 MA kırılır ve bu seviyenin korunması gerekir. Ancak bu girişim başarılı olmazsa ayılar fiyatı yeniden düşen kamaya çevirir ve 1,15 dolar görülür. Buradan aşağı 1,09’a kadar sarkan ADA fiyatı görebiliriz.

RSI 50 bölgesinde kalmaya devam ederse fiyatın yükselişini devam ettirmesi beklenir. MACD birkaç gündür yükselişe işaret ediyordu ve halen yeşil yanıyor.

Güncel takip edilmesi gerekilen destek seviyesi 1,19 dolardır. Buranın altında 1,15 desteği bulunuyor. Bu seviyeler parçalı alım için kısa süreli fırsatlar da sunabilir. Hali hazırda aşılan 1,22 direncinin bugün destek olması gerekiyor. Boğalar bu seviyeyi koruyabilirse gün içinde ADA güzel fırsatlar sunacaktır. Her ne kadar veriler yükselişe işaret etse de bunun kısa vadeli beklentiler olduğunu unutmayın. Bitcoin tarafından yaşanacak ani bir geri çekilme ADA fiyatını çok hızlı biçimde aşağı çekebilir. Hatta yeniden 0,92 testine kadar düşebiliriz. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir.Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

10 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi, Bitcoin Fonu Başvurusunda Bulundu

Sonraki Haber

Feeless Trade: Adil ve Topluluğa Adanmış Kripto Ticaret Platformu

İlgili Haberler