Büyük Sözler: “Geleneksel Para Eninde Sonunda Kaybedecek!”

İlayda Peker

Keiser Report’un ev sahibi Max Keiser yaptığı son açıklamalarda, geleneksel para birimlerini bir yatırım olarak kullanan kişilerin eninde sonunda kaybedeceğini dile getirdi.

Keiser 15 Ekim’deki Keiser Report’ta, “Tüm bu para birimlerini negatif faiz oranlı tahviller şeklinde paketleyen Wall Street’ten komisyonlar alarak, para biriminizi düşürerek para kazanabilen bir ülke değilseniz, o zaman tek seçeneğiniz var. Eli yalnızca yüksek elle kazanmayı deneyebilirsiniz: Altın, Gümüş ve Bitcoin. Egemen bir devlet veya büyük bir yatırım bankası değilseniz düşük eli oynayarak kazanamazsınız ve bugünkü oyun bu.” ifadelerini kullandı.

Geleneksel Paralar Kaybedecek

Aslında Keiser’in açıklamalarına bakıldığında günümüz ekonomik sisteminde tek kazananın devletler ve hükümetler olduğu ifade ediliyor. Yani Keiser’a göre, eğer devlet ya da hükümet değilseniz geleneksel para birimleri ile ilgili her işlemde eninde sonunda kaybeden olacaksınız.

Öte yandan ABD’nin önemli miktarda para basması, ekonomik zorluklar ve küresel pandemi endişelerini içeren deyim yerindeyse çılgın bir yılın sonunda bazı isimler, alternatif finansal varlıklara nakde göre öncelik verilmesi gerektiğini dile getiriyor. Keiser’a göre de hükümetler jeopolitik olarak sürekli birbirlerinin para birimlerinin değerini düşürmeye çalışıyor. Bu noktada asıl önemli olan ise sonunda kimin parasının değerinin daha fazla düşeceği.

Bu sebeple Keiser, sadece hükümetlerin geleneksel para birimlerinde kar elde edebileceğini ifade ediyor ve küçük yatırımcıların Altın, Gümüş ve Bitcoin gibi farklı yolları olduğunu dile getiriyor.

Dolayısıyla insanların genellikle enflasyondan korunmak için ve diğer ekonomik koşullara karşı koruma olarak bu üçlü varlığa yöneleceği düşünülüyor.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Haberler Üst Üste Geliyor: OKEx Kurucusu Polis Soruşturmasında!

Sonraki Haber

Oyun Devinin Token Satış Tarihi Belli Oldu!

İlgili Haberler