Büyük Shiba Alımları Devam Ediyor!

İlayda Peker

SHIB‘nin piyasadaki fiyatının %5’lik hafif bir toparlanmasının ardından, anonim bir balina, değeri 6 milyon dolardan fazla olan 271 milyar token satın aldı. Ancak bu son birkaç gündeki en büyük Shiba alımı değil. Geçtiğimiz günlerde ilk 500 Ethereum cüzdanı arasında yer alan cüzdan da büyük miktarlarda SHIB alımı yapmıştı.

Belirli bir noktada, Shiba Inu hold’larının toplam USD değeri, ana rakibi FTX Token’ı (FTT) bir kez daha geçerek Ethereum ağındaki en büyük değer haline geldi. Ancak piyasadaki olumsuz fiyat performansı nedeniyle SHIB üstünlüğünü kaybetti ve şimdi ikinci sırada yer alıyor.

Balinalar ve Shiba Inu

Ortalama bir kişi büyük olasılıkla Shiba Inu satın almaktan ve hatta işlem yapmaktan kaçınırken, balinalar ve büyük cüzdan sahipleri farklı düşünüyor ve büyük olasılıkla yeni pozisyonlar açmak yerine varlığı biriktiriyor.

WhaleStats izleme hizmetinin belirttiği gibi, Shiba Inu token’ları satın alan en büyük Ethereum adresleri zaten belirli bir miktarda token’a sahipler.

Yatırımcılar, varlıklarının ortalamasını alarak, piyasadaki her kısa ve uzun vadeli sıçramadan kâr elde edebilirler. Shiba Inu gibi varlıklar bazı noktalarda yüzde binlerce olmasa da yüzlerce artış eğiliminde olduğundan, balinalar aktif olarak işlem yapmak veya piyasada spekülasyon yapmak yerine onu elinde tutmayı tercih ediyor.

Balinalar Kimlerdir?

WhaleStats izleme hizmeti, genellikle Ethereum ağının ilk 100 cüzdanını “balina” olarak kabul ediyor, çünkü bu cüzdanlar genellikle 400 milyon dolardan fazla farklı kripto para birimine sahip. En üstte, merkezi veya merkezi olmayan borsalar, emanet hizmetleri ve OTC piyasaları ile ilgili cüzdanlar bunlar arasında  yer almıyor.

WhaleStats’taki Ethereum zengin listesinin ilk 5’i, 45 milyar dolardan fazla kripto para birimine ve NFT’ye sahip.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analiz Firması Bu 2 Altcoin’e Dikkatleri Çekti!

Sonraki Haber

Coinbase Artık Solana’yı Destekliyor!

İlgili Haberler