Büyük Miktarda Bitcoin Transferleri Başladı: Bunun Anlamı Ne?

Mert Bahçe

Kripto para piyasası, liderin yükselişi ile hareketli saatler kaydediyor. Ağdaki büyük Bitcoin işlemlerinin toplam hacmi günde 10 BTC’ye ulaştı. Ana hacim çoğunlukla kurumsal yatırımcılardan geliyor.

Yükseliş Gösteren Ağ Etkinliği Ne Anlama Geliyor?

Ağdaki artan işlem etkinliği, uzun vadeli yatırımcılar için kötüye bir işaret olabilir. İstikrarlı bir kripto para piyasası yapısının ana göstergelerinden biri borsalara fon akışının düşük seyretmesidir. Ağdaki önemli oranda işlem faaliyeti ile genellikle büyük döviz giriş hacimleri gelir.

Zincir içi veri analizlerine göre hem rezervler hem de girişler aşağı doğru hareket ediyor. Büyük işlem hacimleri merkezi veya merkezsiz borsalara doğru hareket etmediği için büyük olasılıkla cüzdanlar arasında taşınıyor veya OTC anlaşmalarında kullanılıyor. Birçok kurumsal yatırımcı, borsalar aracılığıyla gerçekleştirilmemesi gereken büyük hacimli fonlarla çalışır.

7 Eylül’de meydana gelen büyük gerilme, artan işlem etkinliği ve balina cüzdanlarında tutulan kripto para miktarında büyük değişik izlendi. BTC milyonerleri sadece üç günde 70.000 kripto para sattı. Ancak düşüşün akabinde yaklaşık %10’luk indirimle hızla 60.000 BTC biriktirildi.

Bitcoin Fiyatı

Bazı yeni tarihli cüzdanlarında etkinliği sürekli artsa da eski kullanıcı fonlarının hiçbiri bu dönemde aktif bir rol oynamadı. Buna ek olarak bir yıldan eski cüzdanlar düşük harcama oranlarına ulaştı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin giderek artan ağ etkinliği ile birlikte 48.000 doların üzerinde alım satım işlemi görüyor.

Bitcoin’in yanı sıra kripto para piyasasında önemli dakikalar geçilirken Ethereum (ETH) 3.600 dolarlık fiyat bandına yükseldi. Bununla birlikte Binance Coin (BNB) 400 doların altına gerilemesinin ardından toparlanarak 427 dolara kadar tırmandı. Lider ile yükselen kripto para piyasasının değeri 2.1 trilyon doları aştı.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABD’nin Sinema Devi Ödeme Yöntemlerine ETH, LTC ve BCH’yi de Ekledi

Sonraki Haber

“Bitcoin Bir Para Birimi Değil, BTC Değerli Metallere Benziyor”

İlgili Haberler