Büyük Kıyımdan Sonra Kripto Para Piyasası Sakinleşti

İlayda Peker

Kripto para piyasasında dün adeta kıyım yaşandı. Bitcoin fiyatı 8.000 doların altını görürken diğer kripto paralarda da %10’un üzerinde düşüş eğilimlerine şahit olduk. Ancak bu sabah itibariyle durulan kripto para piyasasında stabil bir tablo görülmeye başladı.

Kayıplar Geri Gelecek Mi?

Teknik göstergeleri izleyen analistlere göre altcoin’lerde düşüş eğilimi bir süre devam edecek olabilir. Örneğin Bitcoin Cash’in 4 saatlik grafiğinde işlem hacmi düşük kaldığı için değer kaybının bir süre daha devam edebileceği ifade ediliyor. Ancak yapılan açıklamalarda mevcut fiyat hareketlerinin son düzeltme dalgası olabileceği de ifade ediliyor. 280 dolara yapılacak bir atağın sonrasında Bitcoin Cash’de bir fiyat artışının başlayabileceği belirtiliyor.

Bunun yanında Bitcoin SV’nin de henüz düşüş eğilimi içinde olduğu belirtiliyor. Bitcoin SV’nin grafiklerinin de Bitcoin Cash’in grafiklerine benzediğini ifade eden analistler BSV’de de önümüzdeki günler artışın gerçekleşmesi muhtemel olduğunu dile getiriyor. Ancak yapılan açıklamalara göre bu yükselme eğilimi düşüşün bir düzeltmesi olarak değerlendirilmeli.

Piyasa hacmi bakımından 7. sırada yer alan Litecoin’in ise düşüş önemli bir bölge olan 47 dolar bandından durdu. Bundan sonra bir artış eğilimi ile LTC’nin 50-52 dolarlık bölgeye çıkması bekleniyor.

Dolayısıyla kripto para piyasasında yaşanan anlık %10’un üzerindeki düşüşlerin durduğunu ifade edebiliriz. Ancak yine bu kadar büyük olmasa da fiyat hareketleri gerçekleşebilir ve sonucunda da bir artış eğilimi başlayabilir.

Bitcoin’de Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin de tüm piyasa gibi dünün ardından sakinleşti ve bu sakinlik fiyatının 8.000 doların üzerine çıkmasını sağladı. Fiyatı etkileyen küresel olayların da durulmasıyla piyasa kendisini toparlamaya başladı ve deyim yerindeyse yaralarını sarıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hodl Mı Olmak Lazım Yoksa Bitcoin’leri Satmak Mı?

Sonraki Haber

Tüm Piyasa Düşerken Stablecoin’lerde Durum Nasıldı?

İlgili Haberler