Büyük İddia: Tesla Fabrikalarında Bitcoin (BTC) ATM’si Mi Var?

İlayda Peker

Nevada ve California’daki Tesla tesislerinde Bitcoin (BTC) ATM’si bulunduğu söylentisi bugün ekosistemde ses getirdi. Bitcoin ödül uygulaması Fold’un CEO’su Will Reeves, Cumartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bir Tesla fabrikasında Bitcoin ATM’si olduğunu iddia etti. Bitcoin ATM üreticisi LibertyX de Amerika’da 3 Tesla fabrikasında Bitcoin ATM’si olduğu yorumunu yaparak bu iddiayı destekledi. Ancak Tesla CEO’su Elon Musk bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Tesla Fabrikalarında BTC ATM’leri Mi Var?

Daha sonra yapılan açıklamalara göre aslında fabrikalarda bulunana ATM’ler normal ATM. Ancak istenildiğine Bitcoin işlemleri özelliğini eklenmesi ile yükseltilebiliyorlar. Dolayısıyla karışıklıkların bu noktada ortaya çıktığı düşünülüyor.

Bir LibertyX çalışanı Reddit üzerinden yaptığı açıklamalarda konuyla ilgili, “Evet, bu gerçek. Ayrıca bunlar Bitcoin satmak için yükselttiğimiz üç geleneksel ATM. Şu an sadece çalışanlara açık.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak ATM’lerin şu anda sadece Bitcoin satın alımı için çalıştığı biliniyor. Ancak LibertyX çalışanı “Yakında Bitcoin satışı hakkında bir duyuru yapmayı umuyoruz.” açıklamasını yaptı.

LibertyX CEO’su Chris Yim’e göre, geleneksel ATM’lerde yapılan yükseltme sadece birkaç ay önce gerçekleşti. Bu durum Musk’ın durumun neden farkında olmadığını açıklayabilir. Ancak Musk’ın 0.25 BTC’ye sahip olmasına rağmen, eşzamanlı olarak elektrikli arabalar yapan, tünel kazan ve arabaları uzaya gönderen bir adam olduğunu da unutmamak gerekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Japonya, Merkez Bankası Dijital Para Birimi İçin Bu Adımı Atmalı

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı: BTC 12.000 Dolara Mı Gidiyor?

İlgili Haberler