Büyük İddia: İlk On Sıralaması Değişecek, Ripple (XRP) Listeden Çıkacak!

İlayda Peker

Kripto endüstrisindeki tanınmış bir analist ve yatırımcı, en büyük ve en iyi bilinen kripto para birimlerinin birkaçının yeni bir dijital varlık türü tarafından geride bırakılacağını ifade ediyor. Michaël van de Poppe’a göre, kripto para birimi alanı birkaç önemli değişiklikten geçiyor ve bu durum piyasa hacmi bakımından yapılan sıralamada büyük sarsıntılara yol açacak.

Sıralama Değişiyor

Van de Poppe konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, bir çift geçiş aşamasında olduğumuzu dile getirdi. Analiste göre bunlardan ilki, vahşi olan kripto para ve Blockchain alanının olgun ve düzenlenmiş bir piyasaya geçiş yapıyor olması. İkinci ise XRP, BCH (Bitcoin Cash) ve LTC (Litecoin) gibi aşırı değerli ilk 10 coin’in bazılarının bu yerlerini kaybedecek olması.

Yapılan açıklamalara göre bazı varlıkların geçen seneki performansları tamamen düştü. CoinMarketCap’e göre bir yıl önce XRP üçüncü sırada, Bitcoin Cash beşinci sırada ve Litecoin altıncı sırada yer alıyordu. Günümüzde ise XRP dördüncülüğe, BCH altıncılığa gerilerken LTC onuncu sıraya düştü.

Bunların yanında Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), Cardano (ADA) ve Crypto.com Coin (CRO) ilk 10’a girdi.

Öte yandan her ne kadar Van de Poppe’a göre XRP ilk on içindeki yerini kaybetme potansiyeline sahip olsa da Santiment’e göre kısa vadede en iyi performans gösteren kriptolardan biri XRP. Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bazı metriklerin XRP için artış sinyali verdiğini ifade ediyor.

Kripto para birimlerinin sabit bir yol izlediği günümüzde Ripple‘ın bir artış ivmesinde olduğu ve eğer bu hareket devam ederse 2 buçuk yıllık düşüş trendinin nihayet tersine dönebileceği düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC Başkanı’ndan Önemli Açıklama: Hisse Senetleri Tokenize Olabilir!

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 5/10/2020

İlgili Haberler