Bütün Gözler Bu İki Varlığın Üzerinde

Bütün Gözler Bu İki Varlığın Üzerinde

2020 yılı hem piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için hem de Elon Musk tarafından yönetilen ve gelecek odaklı bir otomobil şirketi olan Tesla için iyi bir yıl oluyor. Bu sebeple de yapılan son araştırma sonuçları tüm gözlerin son zamanlarda Bitcoin ve Tesla üzerinde olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin ve Tesla

Finansal grafik platformu TradingView’in yakın zamanda paylaştığı bir raporda Temmuz ayı rakamları açıklandı. Bu rakamlara göre, TSLA kısaltması ile işlem gören Tesla hisse senetleri Amerikan kamuoyunun dikkatini, diğer tüm yatırım yapılabilir varlıklardan daha fazla çekiyor. Bitcoin ise bu rakamlara göre, en popüler ikinci varlık olarak sıralamada yer alıyor ve dikkatleri üzerine çekiyor.

Bunlarla birlikte TradingView, Bitcoin’e olan ilginin özellikle Washington, California ve Oregon’da arttığını belirtti. Makalede, “Batı yakası en çok kriptoyu seviyor” sözleri kullanıldı. COVID-19 sebebiyle uygulanan kısıtlamaların sonuçlarına da değinen rapora göre, salgından en çok etkilenen sektörlerden biri olan havayolu sektöründeki hisse senetlerinin de ilgi gördüğü ifade ediliyor. Örenğin Boeing hisseleri en çok ilgi toplayan üçüncü hisse senedi konumundayken American Airlines listede 10. sırada yer aldı.

Koronaivrüs Etkisi

Hem Bitcoin’in hem Tesla’nın özellikle koronavirüsün yayılmasının ardından büyük artışlar kaydetmesi, insanların ilgisini arttırdı. Lider kripto para birimi koronavirüs sebebiyle Mart ayında yaşanan büyük çöküşün ardından fiyatını 3.800 dolardan 12.000 dolara kadar çıkarmayı başardı.

Benzer şekilde Tesla’nın hisseleri de Mart ayındaki çöküşte 350 doları gördü ve sonrasında 1.750 dolara kadar yükseldi.

Bunlarla birlikte Tesla CEO’su ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın kripto paralara yabancı olmadığı ve zaman zaman kripto paralarla ilgili açıklamalar yaptığını belirtmekte de fayda var.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.