Bugün Düşüş Yaşandı: Analist Bunun Boğa Kanıtı Olduğunu Düşünüyor!

Bitcoin Haber

Haftaya iyi bir başlangıç yapan küresel dijital para ekosistemi şu anda önemli bir düzeltme yaşıyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, birleşik piyasa değeri şu anda %3,06 düşüşle 1,10 trilyon dolara geriledi.

Boğa Kanıtı Mı?

Bu düşüş, Bitcoin (BTC) fiyatındaki %3,68’lik düşüşle körüklendi ve bu da önde gelen kripto para birimini birim başına 24.073,41 $’a sabitledi. Ethereum (ETH) da değerinin %3,63’ünü kaybederek 1.642,19$’a gerilerken, Polygon (MATIC) %8,43’lük düşüşle 1,35$’a gerileyerek ilk 10 altcoin arasında en kötü performansı sergileyen kripto para oldu.

Göründüğü kadarıyla aslında bu düşüş bekleyen popüler kripto analisti Ran Neuner, piyasanın daha geniş ABD borsasıyla kıyaslandığında aslında çok yükselişte olduğunu söyledi.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik Endeksi %2,50 oranında düşerken, Dow Jones Endüstriyel Ortalaması yıl başından bu yana en kötü günlük kapanışlarından birini gerçekleştirerek 697 puanın üzerinde değer kaybetti.

Daha geniş piyasa, enflasyonla ilgili olarak hala çelişkili görünümler kaydetmektedir ve kripto çöküşü endişe verici olsa da, bu sadece yüksek korelasyonlu finansal piyasanın bir yansımasıdır.

Eleştirmenler Haklı Mı?

İdeal olarak, tipik piyasa döngüsü genellikle iniş ve çıkış dönemlerini içerir ve sektörün savunucularının gözünde bu sadece doğal bir düzeltmedir.

Ancak Peter Schiff gibi eleştirmenlere göre bu, FTX Türev Borsası’nın çöküşünden bu yana sektörün elde ettiği tüm kazanımların yaklaşan bir nüksetmesinin başlangıcı olabilir. Jim Cramer gibi eleştirmenlerin, kayıplarını en aza indirmek için takipçilerine zamanında bir çıkış yolu bulmaları çağrısında bulunması şaşırtıcı olmayacaktır. Sektör şoka alışkındır ve son tarihsel eğilim, mevcut düşüşün geçici olarak faturalandırıldığını göstermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana ve Dogecoin Karşılaştırması: SOL ve DOGE Son Durum 

Sonraki Haber

FLOKI, Binance’in Listesinde BTC ve SHIB’yi Geride Bıraktı!

İlgili Haberler