Buffet Ve Sun Sonunda Bir Araya Geldi: Yemekte Neler Yaşandı?

İlayda Peker

Tron CEO’su Justin Sun 2019 Haziran’ında yaptığı bir duyuru ile dünyaca ünlü milyarder isim Warren Buffet ile bir öğle yemeği yiyebilmek için bir bağış kampanyası kapsamında tam olarak 4 milyon 567 bin dolar ödediğini açıklamıştı. Bunun üzerine kripto para piyasası bu yemeği heyecanla beklemeye başlamış ancak Sun’ın böbrek taşı sebebiyle yemeği ertelemek zorunda kaldığı açıklanmıştı.

Bufftet ve Sun Buluşması

Sonrasında ortaya atılan iddialarda ise yemeğin asla gerçekleşmeyeceği dile getirilmişti. Ancak Sun 6 Şubat’ta yaptığı bir Twitter paylaşımı ile beklenen Buffet yemeğinin sonunda gerçekleştiğini duyurdu. Sun paylaşımında, “Warren Buffet ile harika bir akşam yemeği, sonunda! Tron’u bir sonraki seviyeye nasıl taşıyacağımız ile ilgili verdiğiniz tavsiyerler için teşekkürler.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Sun yaptığı açıklamalarda Buffet’a 1.930.830 TRX hediye ettiğini de belirtti.

Öte yandan bu önemli yemeğe eToro CEO’su Yoni Assia da Sun’ın davetlisi olarak katıldı ve yemekte yaşananları anlattı. Assia öncelikle bu yemeğin kendisi için çok önemli olduğunu ve Buffet’ın çok eski bir hayranı olduğunu dile getirdi. 13 yaşından bu yana çeşitli yatırımlar yaptığını ifade eden Assia, bu yemeğin hayatının dönüm noktalarından biri olduğunu dile getirdi.

Assia’nın yaptığı açıklamalara göre Buffet, değer yaratan işlere inanıyor ve Bitcoin’in bu göstergelere sahip olduğunu düşünmediği için de değersiz olduğunu düşünüyor. Assia konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Warren, Bitcoin’in sadece kısa vadeli piyasa volatilitesi bağlamında değerli olduğunu ve eninde sonunda çöküşe geçeceğini düşünüyor. Buffet’ın gözünde Bitcoin bir değer deposu değil, bir korku deposu. Dolayısıyla piyasa çöküşünü bekleyen bir şeye yatırım yapmanın iyi bir strateji olmadığına inanıyor.

“Bitcoin’in Aksine Blockchain Değerli”

Assia’nın açıklamalarına göre ünlü milyarder Blockchain teknolojisinin Bitcoin’in aksine bir değere sahip olduğuna inanıyor. Ancak Buffet’a göre Blockchain’i şu anda doğru şekilde kullanabilen bir şirket bulunmuyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance CEO’su 2020 Adımları İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Sonraki Haber

OneCoin Bir Televizyon Programına Konu Oluyor

İlgili Haberler