Bu Token’a Dikkat: Yüzde 66 Artış Geliyor!

İlayda Peker

Analistlere göre eğer lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyat artışını devam ettirirse ya da tabil bir döneme girerse Chainlink’in (LINK) artış hareketi başlayabilir.

Bağımsız bir piyasa analisti olan Kevin Svenson bugün erken saatlerde paylaştığı bir Twitter gönderisi ile LINK’in yaklaşık olarak %66 artış ile 20 dolara ulaşabileceğini dile getirdi. Svenson yükseliş tahminini LINK’in ekim ayı performansı sonrasında yaptığını ve Ekim ayında token’ın yüzde 18 yükseldiğini ifade etti.

Svenson yaptığı açıklamalarda, Chainlink’in oldukça iyi göründüğünü ve BTC’nin sabit kalması ya da yükselmesi halinde LINK’in 20 dolara doğru yükselişe geçeceğini belirtti. Analist açıklamalarında, “Kimler LINK’te 20 dolara hazır?” sözlerini kullandı.

Analistin açıklamalarına göre LINK, 16 Ağustos’ta yıllık zirvesini gördükten sonra bir düzeltme hareketine başladı ve özellikle bu dönemden sonra Bitcoin ile birlikte hareket etti. O zamandan 23 Eylül’e kadar, LINK/USD kuru yüzde 60’tan fazla düştü. Aynı dönemde BTC/USD yüzde 21 gibi bir düşüş yaşadı. Sonrasında ise her iki varlık da toparlanmaya başladı. LINK 7,31 dolardan dibe vurdu ve 24 Ekim’de 12,97 dolara kadar yükseldi. Bunun yanı sıra Bitcoin, 5 ve 8 Eylül’de 9.819 dolardan çift dip oluşturdu. Ancak 28 Ekim’de 13.863 dolara kadar yükseldi

Bitcoin Artışta

Bunlara ek olarak Svenson, Bitcoin’in en azından 3 Kasım başkanlık seçimlerinden sonra daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşacağını ifade ediyor. Ayrıca analist Bitcoin ile hisse senetleri arasındaki korelasyonun bozulmasının altını çizdi ve aynı durumun Kasım 2016 seçimlerinden önce de gerçekleştiğini belirtti. Ancak başkanlık yarışının ardından hem Bitcoin hem de S&P 500, tekrarlayan bir fraktal boğa piyasasına girdi.

Bunlara ek olarak ABD hükümetinin ikinci koronavirüs yardım paketini tamamlamasını beklerken Bitcoin’in yukarı yönlü bir grafik izlediği görülüyor. Ancak küresel stratejistler, bir sonraki teşvikin ancak seçimden sonra geleceğine inanıyor. Bu da seçimle birlikte Bitcoin ve kripto para fiyatlarının artması anlamına geliyor.

Dolayısıyla şu an için çok farklı durumlar gelişmediği sürece Bitcoin ya konsolide olacak ya da artış hareketini devam ettirecek. Bu da analistin de açıkladığı gibi LINK için yükseliş demek.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 28/10/2020

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH Yakın Vadede Artışa Geçecek!

İlgili Haberler