Bu Token’a Dikkat: Popüler Altcoin Yeni Rekora Mı Hazırlanıyor?

İlayda Peker

2020 yılının en çok konuşulan kripto para birimlerinden Chainlink (LINK), 2020 yılındaki en yüksek günlük yeşil mum rekorunu kırdı. 24 saatlik artış sayesinde varlığın mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan gün içi rallileri geride bırakılmış oldu.

Analistlerin açıklamalarına göre LINK teknik göstergeleri token’ın yıl bitmeden 25 doları ve daha üstünü görebileceğini ortaya koyuyor.

Chainlink’ten Yeni Rekor Mu Geliyor?

Merkezi olmayan oracle’lara odaklanan bir kripto projesi olan Chainlink, piyasaya sürüldüğü günden bu yana piyasada deyim yerindeyse fırtına estiriyor. Rekor fiyatın 16 Ağustos’ta görülmesinin ardından LINK düşüş yaşadı. Ancak bu düşüş bir yok oluş değildi ve kripto para biriminin itibarı zedelenmedi.

Bunların yanında LINK bu yıl sergilediği performansı ile piyasa hacmi bakımından ilk on kripto arasına girmeyi başardı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 8. sırada yer alıyor.

analistlerin açıklamalarına göre her ne kadar rekor seviyeden %60 oranında bir geri çekilme olmuş olsa da LINK’in son günlerdeki performansı 2020 rekorunun henüz gelmediğini gösteriyor.

Analistlere göre şu anda LINK grafiklerinde bir “bull flag” oluşumu var. Bu da fiyatın büyük bir yükselişin ardından geri çekilmesi ve sonrasında hacimler desteklenen daha büyük bir yükselişin başlayacağı anlamına geliyor.

Bu göstergelere göre Chainlink ilk yükselişini gerçekleştirdi ve sonrasında geri çekildi. Şimdi sırada daha büyük bir yükseliş bulunuyor. Eğer bu gösterge onaylanırsa LINK’in ilk hedefinde 25 dolar bulunuyor.

Analistler Uyarıyor

Tüm bu göstergelere rağmen analistler, bu tahminlerde çeşitli küçük sapmaların olabileceği ve hiçbir zaman net bir rakamın verilemeyeceği yönünde uyarılarda bulunuyor. Yani yatırımcılara kendi araştırmalarını kendileri yapmaları ve emin olmadan yatırım yapmamaları konusunda dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

WaykiChain ROG Genesis Yield Farming İlk Turu Dakikalar İçerisinde Tamamlandı

Sonraki Haber

Altcoin’ler Yükseliyor: Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Sıkıldı Mı?

İlgili Haberler