Bu Hataları Yapmazsanız Altcoin’lerde Çok Kazanabilirsiniz! 

İlayda Peker

Kripto para yatırımı yaparken yatırımcıların sık sık hatalar yaptığını ve bu hataların sonucunda da paralarını tamamen kaybetmeye kadar giden süreçler yaşadıklarını görüyoruz. Peki, en sık yapılan hatalar neler? Popüler analistlerden Lark Davis bu konuya değiniyor… Hadi en sık yapılan hatalara bir göz atalım… 

  • Kazanan ve Kaybeden Kriptolar: Analist göre yapılan ilk hata alınan bir kripto para birimi düşerken yatırımcıların fiyat düşüşünü fırsat bilerek yeni alımlar yapmasında yatıyor. Aslında fiyat düşüşlerini alım fırsatı olarak değerlendirmek sık rastlanan bir durum olsa da hangi düşüşü fırsata çevireceğini bilmek önemli. Analist bu noktada bir kripto para biriminin altı ay ile bir yıl içinde yükselişe geçmezse yatırımcının çok büyük kayıplar yaşayabileceğini ifade ediyor. Dolayısıyla analist aslında kazandıran kripto para birimlerin alımlar yapmanın daha doğru olabileceğini ifade ediyor.  
  • Önyargılı Davranmak: Analist yatırımcıların mutlaka piyasaya uygun şekilde hareket etmesi gerektiğini ifade ediyor. Piyasada her zaman kazanç fırsatları olduğunu ifade eden Davis, şu anda piyasanın kolay olmadığını ve zor bir dönemden geçtiğimizi ifade ediyor. Bu noktada da yatırımcılara piyasa ile birlikte hareket etmelerini ve önyargılarını kırmalarını tavsiye ediyor. 

  • Takip Yapın ve İçgüdülerinize Güvenin: Analist her zaman olmasa da yatırımcıların içgüdülerine güvenmeleri gerektiğini ifade ediyor. Analist, bir kripto para projesini araştırdıktan sonra eğer bir sorun görmüyorlarsa yatırımcıların vakit kaybetmemeleri gerektiğini ve az da olsa alım yapmalarını tavsiye ediyor. Çünkü kripto para piyasası çok hızlı hareket ediyor ve fırsatlar hızlı kaçabiliyor.  
  • Portföy Yönetimi: Analist portföy yönetiminin yatırımda kilit nokta olduğunu ifade ediyor. Örneğin, farming ödüllerini takip etmek ya da yeni projeleri takip etmek çok önemli. Analist deyim yerindeyse kripto para piyasasında kaçan balığın büyük olabileceğini ve eğer kripto paralardan kazanç elde etmek istiyorsanız piyasayı yakından takip ederek portföy yönetimi yapılması gerektiğini ifade ediyor.  

Bunlara ek olarak analist kar alma noktasında da yatırımcıların hatalar yaptığını ifade ediyor. Analiste göre yatırımcılar belli bir noktada sonra deyim yerindeyse aç gözlülük yapmadan kar almayı öğrenmeli. Çünkü kar almadan düşüşler başlayabilir ve bu da pişmanlık yaratabilir. 


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mark Cuban: Dogecoin Bu Sorunu Ortadan Kaldırır!

Sonraki Haber

Piyasada Son Durum: Bitcoin ve Altcoin’ler Yeşillendi

İlgili Haberler