Bu Hareketler XRP’yi Daha da Dibe Çekebilir Mi?

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre XRP yatırımcıları geçtiğimiz hafta boyunca hızlandırılmış oranlarda coin transferi gerçekleştirdi. Bu hareketler ise uzman isimlere göre genellikle daha fazla fiyat düşüşüne yol açabilir.

XRP Fiyatı Düşebilir Mi?

XRP balinaları geçtiğimiz hafta boyunca daha fazla miktarda coin taşıdı. Bu büyük hareketler, hala düşüş eğiliminde olan piyasa duyarlılığında daha fazla gerilemeye yol açabilir.

Whale Alert’e göre, son birkaç gün içinde birkaç büyük XRP işlemi gerçekleşti. Kümülatif olarak, sınır ötesi transfer varlığı XRP’nin 1 milyar birimden fazlası geçtiğimiz hafta içinde transfer edildi. Ayrıca, 20 Aralık’ta da milyonlarca dolar değerinde XRP’nin taşınmaya devam ettiği ifade edildi.

Whale Alert, son 24 saat içinde sadece beş işlemde 500 milyondan fazla XRP’nin hareket ettiğini bildirdi. Bunun toplam değeri mevcut fiyatlarla yaklaşık 171 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamalara göre bu işlemlerden en büyüğü yaklaşık 14 saat önce Binance‘den bilinmeyen bir cüzdana gönderilen 112 milyon dolar değerindeki 325,8 milyon XRP idi.

Balina Hareketleri

Balina hareketleri iki şekilde yorumlanıyor: Ya yatırımcılar varlıklarını kendileri saklamak için borsalarda çekerler ya da satma niyeti ile borsalara gönderirler.

Geçen hafta da balinaların XRP’yi taşıdığı bildirildi ve fiyatı o zamandan bu yana %13 düştü. Bu da balinaların satış yapmaya hazırlanıyor olabileceğini ve bunun da fiyatlar üzerinde daha fazla baskı yaratacağını gösteriyor olabilir.

Bunlara ek olarak kripto topluluğu Ripple‘dan büyük bir duyuru bekliyor. Ancak şu an için gün yüzüne çıkmış somut bir şey yok. Bununla birlikte SEC ile Ripple arasındaki dava sürecinin de hala çözülememiş olmasının XRP fiyatını baskıladığı ifade ediliyor.

Tüm bunlara ek olarak 17,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi olan XRP yazının kaleme alındığı sırada 0,34 dolardan işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Afrika’da Emlak Yatırımını Kolaylaştırmayı Amaçlıyor: DPAT Nedir?

Sonraki Haber

Elon Musk Twitter CEO’luğunda İstifa Ederse DOGE’a Ne Olacak?

İlgili Haberler