Bu Grafik Mart Çöküşünde Dip Seviyenin Görüldüğünü Kanıtladı!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi her ne kadar şu anda 7.000 doların üzerindeki konsolidasyonunu devam ettiriyor olsa da analistlerin tartıştığı ana konulardan birinin “Mart ayında yaşanan düşüş sırasında Bitcoin’in dibi görüp görmediği” konusu olduğunu görüyoruz.

Dip Seviye Görüldü Mü?

Öncelikle Bitcoin’in dip seviyeyi görmediğini düşünen analistler geleneksel piyasalara değiniyor ve ortaya çıkması beklenen birçok faktörle birlikte S&P 500 gibi göstergelerin düşüş eğilimi gösterebileceğini ifade ediyor. Örneğin, finansal hizmetler ve yatırım şirketi Guggenheim Investments’ın CIO’su Scott Minerd konuyla ilgili, “Bir sonraki kötü şeyi beklemeliyiz. Piyasalar; işsizliğin artması, ekonomik büyüme ve kurumsal kazançların daralmasıyla ilgili bazı veriler ortaya çıkmaya başladığında, başka bir panik seviyesine ev sahipliği yapacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde aşağıdaki grafiği paylaşan kripto para analisti Wolf, ters Bitcoin grafiğinin dibin görüldüğünü gösterdiğini ifade etti. Wolf’a göre bu grafik bir kez daha dip seviyenin görüldüğünün kanıt olan neredeyse mükemmel göstergeleri gözler önüne seriyor.

Bunun yanında Bitazu Capital’in ortağı Mohit Sorout da Mart ayında yaşanan çöküşler sırasında yaşanan hacim artışlarının 2.5 yıl boyunca her dip seviye görüldüğünde yaşandığını ifade etmişti. Ayrıca Glassnode, kısa vadeli BTC sahiplerinin karlılığını takip eden önemli göstergelerinden birinin, tarihsel olarak ayı trendlerinin sonu ve tam gelişmiş boğa piyasalarının başlamasıyla çakışan bir bölgeye girme eşiğinde olduğunu belirtti.

Tekrar Test Edilir Mi?

Analistlerin görüşleri her ne kadar dip seviyenin Mart çöküşü sırasında görüldüğü yönünde olsa da bu seviyenin yeniden test edilip edilmeyeceği konusunda net veriler yok gibi görünüyor. BitMEX CEO’su Arthur Hayes Nisan ayında yaptığı bir açıklamada, eğer S&P 500 bir düşüş trendine girerse Bitcoin’inde 3.000 dolarlık seviyeleri tekrar test etme ihtimalinin çok yüksek olduğunu ifade etmişti.

Chris Burniske ise konuyla ilgili açıklamasında, küresel piyasalarda yeniden bir satış baskısı ile karşılaşılması durumunda Bitcoin’in düşüş eğilimi göstermesinin kaçınılmaz olduğunu öne sürmüştü…

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC’nin Boğa Piyasası Spesifik Makroekonomik Trendlerle Çakışabilir

Sonraki Haber

Tyler Winklevoss: “Bankalar COVID-19 Ya Da BTC İle İyileşecek!”

İlgili Haberler