Bu Göstergelere Göre BTC Rekor Kıracak!

İlayda Peker

Bitcoin yarılanmasına bir haftadan az kalmışken, yarılanmanın fiyat üzerindeki etkilerinin ne olacağı hala tartışılıyor. Analistlerin açıklamalarına göre 3 temel kilit faktör, yarılanmadan hemen önce Bitcoin fiyatının tüm zamanlar rekorunu göreceğini işaret ediyor. Ayrıca bununla da kalmayıp yeni rekor seviyelerin görüleceğinin de sinyallerini veriyor.

Boğa Piyasası ve Yarılanma

Bitcoin fiyatının 2017 Aralık’ta 20.000 dolar ile rekor seviyeleri görmesinin üstünden iki yıldan uzun bir süre geçti. Ancak 2018 yılında yaşanan ayı piyasası sonrasında boğaların kontrolü ele alabilmeleri ve yeniden bir artış döngüsü başlatabilmeleri için yarılanma beklenmeye başladı.

Yapılan açıklamalara göre ortaya çıkan üç temel kilit faktör yalnızca bir artışın yaşanacağını değil aynı zamanda tüm zamanlar rekorunun kırılarak yeni yüksek seviyelerin görüleceğinin de sinyallerini veriyor.

3 Temel Kilit Gösterge

Bitcoin, başka hiçbir şeye benzemeyen benzersiz bir varlık olarak karşımıza çıkıyor. Borsa yatırımcılarının temel analiz yaparken dikkate alacakları şirket gelir raporları, yönetici ekipleri ve şirket payları varken, Bitcoin bunlardan hiçbirine sahip değil. Bunun yerine analistler, aktif BTC adreslerinin sayısı, varlığın hash rate’i veya ağa güç sağlayan enerji miktarı ve temel değeri ölçebilecekleri diğer farklı metrikleri inceliyor.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin hash rate’inin şu anda tüm zamanların en yüksek rekorunu elde etmiş olması ve 1 BTC veya daha fazla bakiyeye sahip BTC adreslerinin de yeni bir rekor kırması 3 kilit göstergeden ikisi olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bunlara ek olarak Google’da yapılan “Bitcoin halving” (Bitcoin madencilik ödülü yarılanması) aramalarında görülen artışlar da üçüncü kilit gösterge olarak nitelendiriliyor. Bu kilit göstergeleri hepsinin birleşimi uzun soluklu bir boğa piyasası sinyali veriyor olabilir.

Eğer analistlerin tahminleri gerçekleşirse Bitcoin yalnızca tüm zamanlar rekoru olan 20.000 dolara ulaşmakla kalmayıp bu seviyeyi geçecek…

Kaynak: NewsbtcTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü CEO: Bitcoin 2021 Yılında 500.000 Dolara Çıkabilir!

Sonraki Haber

Draper: “Bitcoin Benimsenmesi Büyük Ölçüde Artacak”

İlgili Haberler