Bu Gösterge Bitcoin’in Sağlıklı Olduğunun Sinyallerini Veriyor!

İlayda Peker

Genellikle bir varlığın eğilimini ölçmek için teknik analizde kullanılan bir ivme göstergesi olan  Ichimoku Cloud, şu anda Bitcoin’in (BTC) önemli bir destek alanından sağlıklı bir şekilde toparlandığını gösteriyor.

Gösterge Ne Söylüyor?

Ichimoku göstergesindeki “bulut” en iyi şekilde “bir destek hattı” olarak tanımlanabilir. Bir varlık bulutun çok üstüne çıkarsa bu aşırı satın alma olduğu anlamına gelebilir. Ancak Bitcoin bulut içinde sürekli olarak iyileşiyorsa, sağlıklı ve istikrarlı bir birikim olduğunu şeklinde yorumlanıyor.

Öte yandan yakın vadede yatırımcılar Bitcoin’in daha fazla yükseliş görmesi için 10.700 doların üzerinde tutunması gerektiğini söylüyor. Teknik anlamda 10.700 dolarlık alan kısa vadeli BTC fiyat trendinde kritik bir destek alanı olarak nitelendiriliyor.

Bunların yanında piyasanın popüler isimlerinden Michael van de Poppe konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Çok basit, yalın bir analiz. 10.700 doların üzerinde kalmak, yukarı doğru ivme için faydalıdır. Önemli kırıcı nokta 11.150 dolardır. Eğer bu kırılırsa 12.000 dolara doğru bir hızlanma bekliyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Yapılan açıklamalardan da anlaşılabileceği gibi kısa vadede Bitcoin için önemli teknik seviyeler 10.700 dolar, 11.200 dolar ve 12.000 dolar seviyeleri. Eğer Bitcoin 11.200 dolarlık sınırı geride bırakabilirse 12.000 dolarlık nokta daha ulaşılabilir gelecek.

Peki Altcoin’ler?

Analistler her ne kadar Bitcoin konusunda iyimserliklerini korusa da bir altcoin sezonunun başlayıp başlamayacağı konusunda aynı şekilde iyimser değiller. Özellikle DeFi token’larında görülen büyük düşüşle, altcoin ile ilgili artış beklentilerini baltalıyor gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak analistler Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi kripto para birimlerinde Bitcoin ile birlikte bir artış yaşanabileceğini ama daha küçük hacimli altcoin’lerde artışların gözle görülür hale gelmesinin zaman alacağını düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sonunda Beklenen Oldu: Bitcoin (BTC) 11.000 Doların Üzerinde!

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH’da Bu Seviye Ralliyi Başlatabilir!

İlgili Haberler