Bu Durum Henüz Bitcoin (BTC) Fiyatına Yansımadı, Artışa Hazır Olun!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) fiyatı Eylül ayı için nispeten sabit bir grafik çizdi. Ancak altcoin ve DeFi token fiyatlarındaki güçlü düşüş, birçok yatırımcı için durumu kötü bir hale getirdi gibi görünüyor. Bu durgunluğa ve düşüşlere rağmen on-chain veriler Bitcoin ağındaki yeni katılımcı sayısının büyük oranda arttığını ortaya koyuyor.

Bitcoin Fiyatı

Şu an için her ne kadar BTC fiyatı yeni katılımcılara bir tepki göstermemiş olsa da on-chain analist Willy Woo’ya göre bu kesinlikle bir yükseliş sinyali. Woo konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “BTC’ye gelen yeni katılımcıların faaliyetlerinde henüz fiyata yansımayan bir artış görüyoruz, bu çok sık olmuyor. Bu, yatırımcıların sapma olarak adlandırdığı şeydir, bu durum da açıkça boğa gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Paylaşılan grafiklere göre, Bitcoin ağına katılan yeni varlıkların sayısı geçen haftadan bu yana hızla artıyor ve Ağustos ayında kaydedilen rakamların açıkça aşıldığı görülüyor. Bahsi geçen metrik, belirli bir kişi veya grubun sahip olduğu cüzdan sayısını ölçüyor.

Yeni Katılımcıların Etkisi

Bazı analistler, yeni varlıklardaki artışın kısmen DeFi token’ları ve altcoin’lerindeki güçlü geri çekilme ile ilişkilendirilebileceğine inanıyor. Son 30 günde birçok kripto çift haneli kayıplar kaydetti ve bu da yatırımcıların kripto piyasasında daha güvenli alternatifler aramasına neden olmuş olabilir.

Bunların yanında Bitcoin fiyatı uzun zamandır 11.000 doların üzerine çıkamasa da 10.000 dolarlık destek seviyesinin üzerindeyiz. Ayrıca ABD ve koronavirüs pandemisinden etkilenen diğer ülkelerdeki mevcut ekonomik ve politik kaos göz önüne alındığında Bitcoin’in fiyat istikrarı, Bitcoin’in sağlam bir değer deposu olduğu argümanını güçlendiriyor.

ABD doları, son mali kriz karşısında en çok aranan varlık olmaya devam etse de, ikinci bir koronavirüs enfeksiyonu dalgasının küresel ekonomiyi olumsuz yönde etkilemesi olası olarak değerlendiriliyor. Böyle bir olay yatırımcıları, özellikle de dolar güç kaybederse, altın ve Bitcoin gibi varlıklara yatırım yapmaya teşvik edebilir.


Total
30
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Doğru Tahminleri İle Ünlü Analist: Bu Token 4. Çeyrekte Artacak!

Sonraki Haber

E-Ticaretten Mobil Oyunlara Kadar Evrensel Kripto Para Ekosistemi: Weecoins

İlgili Haberler