Bu Altcoin’e Kurumsal İlgi Artıyor!

İlayda Peker

CoinShares’e göre, Ethereum’a (ETH) yönelik kurumsal duyarlılık, art arda dört hafta giriş sunan ve varlığa yatırım yapma imkanı veren dijital yatırım ürünleri ile pozitif vitese geçmiş görünüyor.

Kurumsal Yatırımlar Artıyor

Bundan önce, ETH yatırım ürünleri, Haziran ortasında toplam yıl başından bugüne (YTD) çıkışların 458 milyon dolara kadar yükseldiği 11 haftalık uzun bir süreç yaşadı. CoinShares’in haftalık “Dijital Varlık Fon Akışları” raporunun son sayısından elde edilen verilere göre, ETH yatırım ürünleri, 18 Temmuz ile 22 Temmuz arasında toplam 8.1 milyon dolar giriş kaydetti ve bu önceki hafta 120 milyon dolarlık önemli girişlere eklenmiş oldu.

Öte yandan 120 milyon dolarlık rakam, Haziran 2021’den bu yana ETH ürünleri için en büyük haftalık girişi işaret ediyor ve CoinShares, Ethereum’un uzun zamandır beklenen Birleştirmesi tamamlanmaya yaklaştıkça “yatırımcı güveninin yavaş yavaş toparlandığını” öne sürüyor. Halihazırda, ETH yatırım ürünleri için YTD akışları, Haziran ayındaki 458 milyon dolara kıyasla 315 milyon dolar değerinde çıkış rakamlarına geriledi.

Diğer Varlıklarda Son Durum

CoinShares verileri ayrıca, Bitcoin‘e (BTC) yatırım imkanı sunan yatırım ürünlerinin, geçen hafta 19 milyon dolar ile en büyük girişleri gördüğünü ve BTC fonlarının 206 milyon dolarlık ciddi bir giriş oluşturduğu önceki haftaya eklendiğini ortaya koyuyor.

Özellikle, kurumsal yatırımcılar 2022’nin büyük bölümünde ETH konusunda temkinli olsa da, BTC‘ye ilişkin bu görüş, karşılaşılan birkaç olumsuz rakam dışında çoğunlukla nispeten olumlu kaldı ve BTC ürünleri 241,3 milyon dolar değerinde YTD girdisi sağladı.

Cointelegraph ile paylaşılan bir raporda Singapur merkezli varlık yöneticisi IDEG, daha geniş kripto yatırımcı duyarlılığının artık nötrden yükselişe geçmeye başladığını ve Ethereum’un Birleşmesi’nin piyasa toparlanmasının önemli bir itici gücü olmasını beklediğini savundu.

Raporda, “Ethereum için PoW‘den PoS‘a geçişte gecikmeler ve küçük aksilikler olsa da, Birleştirme şimdi 22 Eylül’de öngörülüyor. Bu, piyasaya açık bir ‘olumlu yukarı yönlü katalizör’ veriyor” açıklaması yapılıyor.

Birleşmenin, ağın sürdürülebilirliğini ve enerji verimliliğini önemli ölçüde iyileştirmesi nedeniyle Ethereum için yükseliş işareti olması bekleniyor. Ancak büyük yükseltme, gas fee’leri azaltmayacak ve katman 2’lerin yakın gelecekte ağ için bu işlevi yerine getirmesi bekleniyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yeniden Düşüşte: BTC İçin Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Ne Zaman 1 Dolar Olacak?

İlgili Haberler