Bu 3 Altcoin Ciddi Düşüş Yaşayabilir!

Fatih Uçar

Popüler kripto para analisti bugün yaptığı paylaşımda 3 altcoinin ciddi geri çekilmeye yaşayabileceğinden bahsetti. Kripto para piyasalarında fiyat hareketleri her zaman teknik kurulumların sonucu olarak oluşmaz. Temel tarafta gelen haberler çoğu zaman projenin kaderini belirler ve büyük fiyat hareketlerini bu haberlerin peşinden görürüz. Peki uyarılara konu olan 3 altcoin hangileri?

ApeCoin (APE)

Bored Ape Yacht Club‘ın non-fungible token (NFT) topluluğu için oluşturulmuş bir altcoin olan ApeCoin listenin başında yer alıyor. Altcoin Sherpa’ya göre, APE mevcut fiyatının yaklaşık %17,5 altına gevşeyebilir. Bu düşüş fiyatın 9,5 dolar seviyelerine inmesi anlamını taşıyor. Altcoin Sherpa fiyatın bu düşüşle birlikte bir sıçrama yaşayabileceğini tahmin ediyor.

Metaverse odaklı projeler arasında hızla büyüyen ve adından söz ettiren ApeCoin yazı hazırlandığı sırada 11 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Waves ve Zilliqa (ZIL)

Kripto para analisti ayrıca kurumsal çözümler için akıllı sözleşme özellikli bir blockchain olan Zilliqa (ZIL)’yı yakından takip ediyor. ZIL sadece birkaç gün içinde 0,05 dolardan 0,218 dolara %375’lik bir ralli yaptı. Popüler analiste göre fiyat 0,11 dolara kadar gevşeyebilir.

“BTC’nin düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyorsanız, bu tür altcoinler hızla geri çekilebilir. Zirve yapan bu altcoinlerin kayıpları daha derinlemesine olacak. ZIL için hedefim 0,11 dolardır”.

ZIL yazı hazırlandığı sırada 0,13 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Gün içinde en düşük 0,121 doları gören ZIL, Bitcoin ile toparlanıyor.

Waves maruz kaldığı FUD sebebiyle serbest düşüşe geçti. Altcoin Sherpa‘nın hedefi ise mevcut fiyatın yaklaşık %32 altıdır. Yani kabaca Waves için 20 dolar hedef belirliyor. Günler önce 60 dolar seviyesini aşan Waves yazı hazırlandığı sırada 28 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Eğer Waves böyle bir dip yaparsa kısa vadeli zirvesini görmesi için %300’lük bir ralli başlatması gerekecek. Fiyat halen daha fazla düşmeye müsait ve hakkındaki olumsuz iddiaları savuşturacak elle tutulur adımlar atılmadı. Waves alternatifi çok fazla olan bir projedir ve fiyatı 10 doların da altına sarkabilir. Yatırımcıların temkinli hareket etmesi faydasınadır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Axie Infinity’de Son Durum Ne? Satışlar Geriliyor Mu? 

Sonraki Haber

Blockchain ve NFT’ler Hollywood’u Değiştirebilir Mi?  

İlgili Haberler