BTC’nin Yakın Vadede Düşüş Yaşamasını Sağlayacak Nedenler

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı (BTC) 3 Nisan’da yaklaşık olarak 7.300 dolara kadar yükseldi ve BTC hala 6.700 dolarlık destek seviyesini koruyor. Yani fiyat lider kripto para birimini 8.000 dolara çıkarabilir. Ancak oldukça hassas bir riskten korunma fonu yöneticisinin borsa uyarısına göre kısa vadede kripto para piyasası bir düşüş yaşayabilir.

Daha Dik Bir Düzeltme

Alpha One Capital Partners’ın kurucu ortağı Dan Niles, müşterilere gönderdiği bir notta, koronavirüs salgının korkunç ekonomik sonucunun ABD hisse senedi piyasasında daha dik bir düzeltmeye yol açabileceğini ifade etti.

Önümüzdeki haftalarda 2. çeyrek karı açıklanacak. 10 milyonu aşan işsizlik iddiaları ve serbest düşüşte büyük Avrupa ekonomisi ile tekli hisse senetleri ve kripto varlıkları içeren yüksek riskli varlıklara duyulan ilgide bir kez daha azalma yaşanabilir.

Bunun yanında Cointelegraph’ın haberine göre, önde gelen yatırımcılardan PentarhUdi Bitcoin’in 5.200 dolara geri çekilmeden önce 8.500 dolara doğru bir yükselme yaşayabileceğini düşünüyor.

Öte yandan son 12 ay içinde keskin bir satış baskısına yol açan göstergeler sıklıkla görüldü. Yapılan açıklamalara göre bu durum Bitcoin fiyatında yaşanan ani artışlarla insanların yüksekken piyasadan çıkma isteğinin bir sonucu olabilir. Ayrıca bu durum, balinalara konumlarını ayarlamak için zaman verir ve genellikle daha sonra ciddi bir düzeltmeye yol açar.

Geleneksel Piyasalar ve Bitcoin

Mart ayının sonundan bu yana Bitcoin fiyatı ABD borsaları ile olan korelasyonunu koparmış gibi görünüyor. Daha önce BTC, ABD hisse senedi piyasasındaki hareketi yakından izleyerek Dow Jones Endüstriyel Ortalama‘nın piyasa öncesi işlemlerine tepki göstermişti. Bu nedenle Bitcoin’in fiyatı kısa vadede 7.700 ile 8.500 dolar aralığında büyük bir yukarı yönlü hareket görse bile fiyat 3.000 ile 5.000 dolar arasındaki bir gerilemeye karşı savunmasız kalmaya devam ediyor.

Öte yandan Niles insanların gelecek fiyat beklentileri ile ilgili V şekilli bir yükselme beklemesine “tebessüm ettiğini” dile getirdi. Çünkü Niles, işsizliğin arttığı bir ortamda kendisinin %20 gibi bir düşüş beklediğini ifade ediyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance Opsiyon İşlemleri Mi Başlatıyor?

Sonraki Haber

Kripto Endüstrisi Vazgeçmiyor: Her Şeye Rağmen İşe Alımlar Devam Ediyor!

İlgili Haberler