BTC’nin Herhangi bir Desteğinin Olmadığı Görüşü Yanlış Mı?

BTC’nin Herhangi bir Desteğinin Olmadığı Görüşü Yanlış Mı?

Morgan Creek Digital’in yönetici ortağı ve kurucu ortağı Jason A. Williams yaptığı son açıklamalarda, “Bitcoin’in hiçbir şey tarafından desteklenmediğini” iddiasını tartışmaya açtı ve bu konudaki görüşlerini ayrıntılı bir şekilde paylaştı. Williams ayrıca lider kripto para biriminin 2016’dan bu yana 78 kez arttığının da altını çizdi.

Bitcoin’in Desteği Var Mı?

Bilindiği gibi Bitcoin‘in hiçbir varlık ya da kurum tarafından desteklenmiyor oluşu lider kripto para birimi ortaya çıktığından bu yana genel kabul gören bir düşünce. Ancak Williams’ın son açıklamaları bu görüşle çelişiyor gibi görünüyor.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı, lider konumdaki kripto para biriminin işletme harcamaları ve sermaye harcamaları (Opex ve Capex) olmak üzere iki özel şeyle desteklendiğini belirtti. Bunun yanında Williams, Bitcoin ile ilgili hiçbir şeyin “akıllıca ya da iyi düşünülmüş olmadığını” da savunuyor ve konuyla ilgili “Hashing ücretsiz değil. PoW ücretsiz değil. Bitcoin, Opex ve Capex tarafından desteklenmektedir. ‘Bitcoin hiçbir şey tarafından desteklenmiyor’ yorumu yanlış. Ayrıca zekice ya da iyi düşünülmüş de değil.” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin Fiyatı Gerilerse

Bunların yanın sıra Williams yaptığı başka bir Twitter paylaşımında Bitcoin’in yakın zamanda 6.800 dolara kadar gerileme olasılığının olduğunu ifade ediyor. Ayrıca Williams böyle bir geri çekilmenin yatırımcılar için bir fırsat olabileceğini de ekliyor. Ünlü yönetici konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin 6.800 dolar düşerse, bundan yararlanmaya hazır mısınız? Profesyonel ipucu: Hazır olun.

Ayrıca Williams bu açıklamalarında Bitcoin’in 2016 yılından beri 78 kez artış ivmesi sergilediğinin de altını çiziyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.