BTC’den Sonra ETH’da da Kafalar Karıştı: ETH Fiyatı Ne Olacak?

İlayda Peker

Son birkaç hafta neredeyse tüm kripto paralar için olduğu gibi Ethereum (ETH) için de oldukça tartışmalı geçti. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, Mart ayındaki düşüşler 88 dolara kadar gerilemişti. Şu an içinse bu seviyeden yaklaşık olarak %170 daha yüksek seviyeden işlem görüyor. Bu da Ethereum’un, Bitcoin gibi kripto paralarla birlikte geleneksel piyasalardan daha iyi performans sergilediği anlamına geliyor.

Her ne kadar bazı analistler tarafından bu durum ETH için çok daha yüksek seviyelerin görüleceğinin işareti olarak değerlendirilse de beklenen artışın gerçekleşmeyebileceğini gösteren etkenler de var.

Ethereum Fiyatı

Yazının sonundaki Twitter gönderisinden de anlaşılacağı gibi piyasanın önemli analistlerinden “Wolf”, Ethereum 2018 yılından bu yana grafiğini paylaştı ve bu grafiğin Bitcoin’in 20.000 dolara yolculuğunda çizdiği grafikle aynı olduğunu ifade etti. Wolf konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir toplanma görmüyorsanız, arkadaş olamayız.” ifadelerini kullandı.

Analistin paylaştığı grafikte her iki kripto da tam bir geri çekilmeye dönüşen bir parabolik ralli ve daha sonra aynı direnç seviyesi etrafında reddedilen iki ralli gösteriyor. Grafik, Ethereum‘un önümüzdeki haftalarda kararlı bir şekilde 270 doların üzerine çıkacağını ve ardından önümüzdeki yıllarda tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hızlı bir hareket göstereceğini öngörüyor. Ancak bununla birlikte ortaya çıkan farklı göstergeler bu durumun ETH için gerçekleşmeyebileceğini gösteriyor olabilir.

Diğer Göstergeler

Yine piyasada popüler olan analistlerden CryptoISO geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweet ile ETH fiyatı düştüğünde yatırımcıların üzülmemesi gerektiğini dile getirmişti.

Öte yandan ETH fiyatını arttıracak bir etken olarak görülen DeFi piyasasının da bazı zorluklarla karşı karşıya olduğu ifade ediliyor. Multicoin Capital yönetici ortağı Kyle Samani geçtiğimiz hafta DeFi’nin büyümesini önleyecek “bazı zorluklarla karşı karşıya” olduğunu dile getirmişti.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 09/06/2020

Sonraki Haber

Ripple Günümüz Ekonomisine Yardımcı Olabilir Mi? 

İlgili Haberler