BTC’deki Günlük Aktif Cüzdan Sayısı XRP’nin 140 Katı

İlayda Peker

Bitcoin her ne kadar popülerlik konusunda piyasada liderliğini sürdürse de içinde gerçekten kripto para olan Ethereum sayısı Bitcoin’den daha fazla… Bununla birlikte on-chain piyasa analisti Glassnode’den elde edilen verilere göre, Bitcoin’deki günlük aktif cüzdan sayısı Ethereum’dan (ETH) 3 kat, Litecoin’den (LTC) 11 kat ve Ripple’dan (XRP) 140 kat daha fazla.

BTC Daha Hızlı Büyüyor

Ortaya çıkan bilgilere göre her gün oluşturulan yeni Bitcoin adreslerinin sayısı, Ethereum‘un neredeyse beş katı. Yeni Bitcoin adreslerinin sayısı blok ödülü yarılanmasından sonraki 24 saat içinde 470.000’e ulaşırken Ethereum adreslerinin sayısı yalnızca 90.000’de kaldı. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, 0.1 BTC ile 1 BTC arasında varlık bulunduran cüzdan sayısı 3.053.970’ ulaşırken, 1 BTC’den fazla varlık bulunduran cüzdan sayısı 815.698 ile rekor seviyeye ulaştı.

Ancak bu oranlar ve rakamlar her ne kadar büyük bir artışı gösterse de aslında var olan toplam Bitcoin adresi sayısının% 95’inde hiç BTC bulunmuyor. Bu da büyümenin gerçek olup olmadığını sorgulanmasına yol açıyor.

Ethereum Büyümesi

2017/2018 boğa koşusunun ardından milyonlarca Bitcoin adresi birden çok kez sıfırlandı. Ancak pozitif bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısı istikrarlı bir şekilde artmaya devam etti. Bununla birlikte Şubat 2019’dan bu yana, içinde Ethereum bulunan adreslerin sayısı Bitcoin’i geride bıraktı ve şu anda Bitcoin’den yaklaşık 10 milyon daha fazla.

Öte yandan ortaya çıkan bilgilere göre, içinde varlık olan ve günlük aktif kullanılan cüzdanların oranı Bitcoin’de %3 iken Ethereum’da bu oran %0.8’de kalıyor.

Kaynak: CointelegraphTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

11 Yıllık Cüzdan Craig Wright’a Mı Ait?

Sonraki Haber

Popüler Analist: “2009’daki BTC’lerin Harekete Geçmesi Önemsiz”

İlgili Haberler