BTC’de Sinyaller Karışık: Bu Hafta Bitcoin’i Ne Bekliyor?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) hafta sonu performansını değerlendiren çok sayıda analist, konsolidasyon sürecinde olan BTC’nin konsolidasyonun devam etmesi halinde bir düşüş hareketine başlayabileceğini düşünüyor.

Ancak ralli devam ederse haftalık kapanıştan sonra hala güçlü bir toparlanmanın olabileceği de ifade ediliyor. Bu durumda da BTC’nin parabolik harekete geçmesi ve aşağı yönlü düzeltme riskini alması gerekeceği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı

Eylül ayının başından bu yana Bitcoin büyük düzeltmeler olmadan sürekli olarak yükseldi. Tipik olarak boğa trendleri sırasında BTC tarihsel olarak %20 ile %30 arasında düzeltmeler yaptı. Bu sebeple analistler herhangi bir parabolik yükseliş başlamazsa büyük bir geri çekilme olabileceğini düşünüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “Altcoin Psycho” tarafından paylaşılan 12 saatlik Bitcoin fiyat tablosuna göre, BTC şu anda 2 aylık parabolik ilerlemenin dışında bulunuyor. Bu durum büyük bir düşüş eğilimini göstermese de yapılan açıklamalarda bunun bir eğilim oluşabileceği yönünde yorumlanması gerektiği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak uzun süredir bir teknik analist olan John Bollinger, BTC‘nin muhtemelen geri çekileceğini veya konsolide edileceğini düşünüyor ve BTC’nin Bollinger Bantlarının zirvesinde olduğu düşünüldüğünde aşırı alım bölgesinde gezindiğini ifade ediyor.

Ancak, BTC’nin yakın vadede farklı bir teknik yapıda daha güçlü bir ralli görme olasılığının her zaman olduğu da analistler tarafından belirtiliyor.

Bitcoin Rallisi

Yapılan açıklamalara göre parabolik yükseliş trendinin kırılması, yeni bir piyasa yapısının ortaya çıkacağını gösteriyor. Bunun bir düşüş trendi mi oluşturacağı yoksa daha geniş bir rallinin mi başlayacağı ise önümüzdeki günlerde görülecek.

Bunların yanı sıra önemli bir kripto para analisti olan Michael van de Poppe 15.500 dolar bandının çok önemli olduğunu ve bu seviyenin altına doğru yaşanacak bir hareketin derin bir düzeltmeye sebep olabileceğini dile getirdi. Analiste göre bu düzeltmenin derinliği 13.000 dolara kadar uzanabilir.

Bitcoin Düşecek Mi?

Analistlerin özellikle günümüzde olduğu gibi karışık sinyaller alınan piyasalarda kısa vadeli fiyat tahminlerini açıklarken temkinli davrandıkları görülüyor. Çünkü şu anda hem büyük bir ralli başlama olasılığı hem de büyük bir düzeltme olasılığı görülüyor. Bitcoin fiyatının ise hangi yönde hareket edeceğini sadece önümüzdeki günlerdeki fiyat hareketinin belirleyeceği düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink Ağında Korkutan Gelişme: Fiyat Yakında Çakılacak Mı?

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Fiyatı Yükselişe Hazır Mı? Hedef Neresi?

İlgili Haberler