BTC Yorumları: Piyasada Kafalar Karışık, Bitcoin Ne Yapacak?

BTC Yorumları: Piyasada Kafalar Karışık, Bitcoin Ne Yapacak?

Lider kripto para birimi geçtiğimiz haftalarda güçlü bir performans gösterdi ve bir ayda yaklaşık olarak %30 oranında fiyat artışı sergiledi. Ancak kripto para piyasasının önemli isimlerinden biri Bitcoin’in artış ivmesinin daha fazla devam etmeyebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Fiyatı

Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, Bitcoin’in günümüzdeki piyasa döngüsü sırasında hareketsiz bir yatırım olarak kalacağını düşünüyor. Warwick konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, kripto para piyasasında bir boğa koşusu yaşanmaya devam ederse Bitcoin’in bu duruma zar zor ayak uydurabileceğini ifade etti. Warwick bu görüşünü, kripto para alanına giren yeni yatırımların Bitcoin yerine altcoin’lere gittiği gerekçesi ile destekledi. Bunun yanı sıra Warwick’e göre yeni yatırımlar özellikle stablecoin’lere yapılıyor ve dolayısıyla Bitcoin’in hakimiyette olduğu günler de böylece geride kalmış oluyor.

Ancak Warwick’e katılan çok fazla isim yok gibi görünüyor. Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortakları Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss, son zamanlarda Bitcoin’in potansiyel enflasyon nedeniyle günümüzdeki döngüde parabolik bir artışa başlayabileceğini dile getirdi. Winklevoss ikizleri, enfalson sebebiyle yatırımların Bitcoin ve Altına kayacağını ve eninde sonunda Bitcoin yatırımlarının Altın yatırımlarını geride bırakacağını ifade etti.

Piyasa Döngüsünde Bitcoin

Her ne kadar Bitcoin’in “zar zor hareket edeceği” görüşüne katılan çok fazla isim olmasa da bazı analistler ve yatırımcılar lider kripto para biriminin günümüzdeki piyasa döngüsünde altcoin’lerden geride kalabileceğini düşünüyor.

Örneğin; Hong Kong merkezli bir kripto girişimi ve hedge fonu olan The Spartan Group’tan Kelvin Koh, yakın zamanda Bitcoin‘in hakimiyetinin günümüz piyasa döngüsünde güçlü bir düşüş görebileceğini dile getirdi. Eski Goldman Sachs ortağı SpartanBlack ise DeFi piyasasındaki büyüme arttıkça BTC hakimiyetinin en düşük seviye olan %33 bandına geri çekilebileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.