BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 5/10/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldukça sarsıntılı bir Eylül ayından sonra Ekim ayına yükseliş ile giriş yapmayı başardı. Ekim ayının ilk Pazartesi günü Bitcoin fiyatının ufak da olsa yükselişle açılış yaptığı ve 10.700 dolardaki direnç noktasını kırarak 10.800 doları test ettiği görülüyor.

Bitcoin Yorumları

Aslında Bitcoin fiyatının hem Eylül ayı başında hem de Eylül ayı sonunda yaşadığı düşüşlerin doğal olmadığı ve geçici oldukları vurgulanıyordu. Ayın başında hiçbir sebep olmadan düşen fiyat, ayın sonunda ise BitMEX kripto para borsasına açılan dava ve kurucunun tutuklanması ile aşağı yönlü hareket etti.

BitMEX kripto para borsasının para çekim işlemlerine erkenden onay vermesi ise durumun sanıldığı kadar tehlikeli olmadığını gözler önüne serdi. BTC/USD teknik analizine bakıldığında kısa vadeli EMA’nın 10.000 dolarda önemli bir destek oluşturduğu ve bunun kırılmasının şu an için mümkün olmadığı görülüyor. Bunun altına inilmesi durumunda ise teknik analize göre ilk olarak 9.300 dolar, bunun devamında ise 8.400 dolar seviyeleri görülebilir.

BTC Analizi

Uzmanlar ise aylık grafikte BTC fiyatını daha fazla yükselişin beklediğini ve 11.200 dolar direncinin kırılması ile beraber BTC fiyatının 12.000 doları zorlamasının muhtemel olduğunu vurgulamakta. BTC fiyatı son 24 saat içerisinde %1 yükseliş kaydetti ve 10.711 dolar seviyesine kadar çıktı. Eğer önümüzdeki günlerde ve saatlerde 10.830 dolar kırılırsa ilk hedefin 11.000 dolar olduğu söylenebilir.

Tabii ki Mt.Gox kayyumunun elindeki 150.000 Bitcoin‘in gidişatı her şeyi değiştirebilir ve fiyat buna bağlı olarak çok sert hareket edebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
44
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük İddia: İlk On Sıralaması Değişecek, Ripple (XRP) Listeden Çıkacak!

Sonraki Haber

John McAfee: Uzun Zamandır Kaçıyordu, Yakalandı!

İlgili Haberler