BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 13/07/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) birkaç gün süren belirsizliğinden ve yatay gidişatından sonra bugün tekrardan 9.300 doları zorladı ve bazı kripto para borsalarında kısa süreliğine de olsa bu direncin üstüne çıkmayı başardı. 9.300 dolar seviyesi şu an için Bitcoin’in karşısındaki en kritik direnç noktalarından birisi olarak biliniyor ve günlük kapanış yapılması önemli bir yükseliş sinyali olabilir.

BTC Analizi

Bitcoin teknik analizine bakıldığında geçtiğimiz Nisan ayında görülen ve ciddi yükseliş getiren bir sinyalin yeniden ortaya çıktığı görülüyor. Ünlü kripto para yatırımcısı Charles Edwards konu hakkında yayınladığı gönderisinde Hash Ribbons indikatörünün alım sinyali verdiğini ifade etti.

Bitcoin Yorumları

Bunun çok nadir ortaya çıkan bir indikatör olduğunu belirten Edwards, büyük boğa koşusunun böylece başlayacağını ifade etti. Bu indikatör en son görüldüğünde BTC fiyatı 7.400 dolardan 10.400 dolara kadar yükselmiş ve yaklaşık %35 artış yakalamıştı.

Bitcoin’in bugün 9.300 dolar seviyesini kırması da sinyalin şimdiden etkisini göstermeye başladığını düşündürttü.

Edwards  sadece bu sinyale bağlı olarak Bitcoin fiyatında yükseliş beklese de BTC fiyatında düşüş getireceğine inanılan 3 önemli sinyalin tekrar görülmesi de umutları azalttı. Yine de 9.300 doların kırılması ve bu noktada kapanış elde edilmesi, boğaların geldiğine dair kesin bir kanıt olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Olmadan ETH Rallisinin Başlaması Çok Zor

Sonraki Haber

Bitcoin’deki Bu Rekor Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

İlgili Haberler