BTC Yorum

BTC Yorum

  • İlayda Peker
  • - 01.12.2020 - 14:23
  • Son Güncelleme: 03.12.2020 - 14:27

Kripto para ekosisteminde uzmanların, analistlerin ve önemli isimlerin yaptıkları yorumlar oldukça önemli. Çünkü bu yorumlar doğrultusunda yatırımcılar hamlelerini yönlendirerek daha doğru bir şekilde adım atabiliyor.

Bununla birlikte zaman zaman yapılan fiyat dışı yorumlar da Bitcoin’in nerede olduğu, nereye gideceği ve neyi hedeflediği konusunda daha net fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Bu sebeple hem uzmanların Bitcoin yorumlarına hem analistlerin teknik analizlerine dikkat etmekte fayda var.

Bitcoin yorum – Uzmanların Bitcoin Yorumları

Uzmanların son zamanlarda yaptıkları yorumların genellikle fiyat üzerine olduğu görülüyor. Çünkü lider kripto para biriminin fiyatı son zamanlarda bir ralli içinde bulunuyor ve çok yüksek seviyeler hedefleniyor.

Ancak zaman zaman çeşitli geri çekilmeler ve düzeltmeler de yaşanıyor. Uzman isimler bu gibi geri çekilmelerde endişeye kapılmamak gerektiğini ve düzeltmelerin piyasa sağlığı için iyi olduğunu ifade ediyor. Örneğin; Sino Global CEO’su Matthew Graham geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, takipçilerine manşetlerin ötesini görmelerini tavsiye etti ve “Kripto ve Blockchain ekosistemlerinde gürültüyü kesebilmek önemli. Bitcoin konusunda uzun vadeli bir yükseliş sergiliyoruz ve endüstrinin bir varlık sınıfı olarak profesyonelleştiğini ve olgunlaştığını görmeye devam ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Bununla birlikte piyasadaki önemli isimler Bitcoin fiyatının gelecekte nereye gideceği ve Bitcoin’in ne kadar olacağı ile ilgili de yorumlar yapıyor. Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo geçtiğimiz günlerde yaptığı fiyat tahmini ile oldukça şaşırttı. Willy Woo, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Bitcoin’in 2021 yılında büyük bir artış ivmesi kazanacağını düşündüğünü dile getirdi ve paylaştığı bir model ile Bitcoin’in 200.000 dolar ile 300.000 dolar arasında bir değere sahip olabileceğini ifade etti.

Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin’in fiyat tahminlerinde ve yatırımcıların yönünü belirlemesinde Bitcoin teknik analizlerinin de oldukça önemli olduğu görülüyor. Özellikle destek ve direnç noktalarının paylaşılması ve analistlerin çeşitli modeller üzerinden yorumlar yapması yatırımcılar için çok önemli.

Örneğin yapılan son teknik analizlerden birinde, eğer üçgen formasyonunun en üst noktasında yer alan 19.860 dolar direnci kırılırsa, fiyatın önümüzdeki günler için ciddi bir artış elde edeceği ifade edilmişti. Bu artışın 20.000 doların üzerini hedeflediği de yapılan analizde yer almıştı.

Bitcoin Düşer Mi?

Bitcoin’de şu anda her ne kadar bir boğa piyasasında olsak da tabii ki düşüşler de oluyor. Bununla birlikte boğa piyasası bittikten sonra da doğal bir şekilde düşüşler yaşanacak ve muhtemelen bir ayı piyasası başlayacak.

Dolayısıyla Bitcoin nasıl yükseliyorsa, düşüş hareketleri de o kadar normal. Buna ek olarak analistler yükseliş yani boğa dönemlerinde de yaşanan düşüşlerden dolayı paniğe kapılınmaması gerektiğini düşünüyor. Çünkü bu düzeltmelerin piyasa için sağlıklı olduğunu ve daha sağlam bir yükselişi desteklediğini ifade ediyorlar.

Bitcoin Artar Mı?

Bitcoin ve genel kripto para piyasasında şu anda bir ralli içinde olduğumuz düşünülüyor. Bununla birlikte BTC 20.000 dolarlık seviyeyi aşana kadar kesin bir ralli müjdesi verilemeyeceğini düşünen isimler de var.

Öte yandan şu andan genel kanı itibari ile piyasada bir artış beklentisi olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Hatta yukarıda da belirttiğimiz gibi analistler çok yüksek seviyeleri hedefliyor. Ancak yatırımcıların her zaman kendi araştırmalarını kendilerinin yapması ve alacakları risklere göre hareket etmesi hayati önem taşıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.