BTC ve ETH Kullanıcıları XRP’yi Mi Tercih Etmeye Başladı?

İlayda Peker

Bir Blockchain firması Ripple (XRP) tarafından yayınlanan bir makaleye göre, Bitcoin fiyatının 7.000 dolardan 3.800 dolara kadar büyük bir çöküş yaşadığı ve “Kara Perşembe” olarak nitelendirilen 12 Mart’ta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) transfer ücretleri neredeyse beş katına kadar yükseldi. Rapora göre bu durum kripto para borsalarında yatırımcıların daha düşük işlem ücretlerine sahip Ripple’a yönelmesini sağladı.

İşlem Ücretleri ve XRP

Ripple tarafından yayınlanan makaleye göre Kara Perşembe’de BTC ve ETH işlem ücretleri çok yüksek seviyelere çıktığında XRP, yüksek işlem ücretlerinden kaçmak isteyen yatırımcılar için iyi bir seçenek oldu. Ayrıca makale, insanlığın küresel salgın nedeniyle daha dijital hale gelmesi nedeniyle XRP’nin arbitraj işlemleri için dijital borsalar tarafından da daha fazla tercih edildiğini iddia ediyor.

Öte yandan makaleye göre, yatırımcılar ve piyasa yapıcılar hızlı hizmet verilen marj çağrıları için ve risklerini veya teminatlarını yönetmek için aktif olarak XRP’den yararlanmaya başladılar.

Bitrue ve XRP İlişkisi

Tüm dünyada halihazırda yüz otuzdan fazla kripto para borsası, XRP’yi hem kripto para çiftleri hem de geleneksel para çiflteri şeklinde destekliyor. Bunun yanında yakın zamanda paylaşılan açıklamalara göre Güney Kore merkezli Bitrue borsası, işlerini geliştirmek ve güçlendirmek için borsa kullanımında XRP odaklı çalışmaya başladığını belirtti.

Bunun yanında Bitrue CEO’su Curis Wang, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda borsanın düşük işlem maliyetleri ve yüksek hızı için XRP’ye odaklanmaya karar verdiğini ifade etti. Bu da yatırımcılarının borsalar arasında XRP gönderirken fiyattaki daha küçük varyasyonlardan kar elde etmelerini sağlayan bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 29/05/2020

Sonraki Haber

Ethereum 300 Dolara Mı İlerliyor?

İlgili Haberler