BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Metin Alaca
bitcoin teknik

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hafta sonunu yatay bir grafik ile geçirdi. 9.300 dolar ile 9.500 dolar arasında gidip gelen BTC, dün akşam saatlerinde 9.600 doları zorlamaya başlasa da, Çin içerisindeki satış baskısı nedeniyle istediği seviyeye ulaşamadı ve yeniden düşüşe geçti.

Yaşanan bu küçük çaplı düzeltmeler BTC’yi yeniden 9.300 dolar bandına geriletti. Haftalık grafiğe bakıldığında ise BTC’nin yine yükseliş trendinde kaldığı görülebiliyor. Özellikle Pazartesi günü başlayan Asya sezonu BTC fiyatını olumsuz etkiledi ve küresel ölçekte piyasaya durgunluk verdi.

Bitcoin Boğaları İçin Ne Lazım?

Teknik indikatörlere bakıldığında BTC/USD işlem çiftinin uzun bir süre daha yatay grafik çizebileceği görülüyor. Göreceli Güç Endeksi düşük bir çizgide seyrediyor. 50 seviyesinin altında yer alan RSI, değişim göstermezse BTC uzun bir süre daha 9.300 dolar bandında kalabilir. Boğaların gelmesi için gereken şey ise 9.600 dolar seviyesinin aşılması ve burada kapanış yapılması. Eğer 9.600 üzerine çıkılıp 9.700 dolara iğne atılırsa, BTC Fibonacci geri çekilme seviyesinin desteğini de arkasına alabilir.

Çin, Bitcoin’in Can Damarı

50 haftalık basit hareketli ortalamaya ve 4 saatlik fiyat grafiğine baktığımızda, BTC’nin can simidinin 8.500 dolar olduğunu görebiliyoruz. Bu seviyenin altına doğru bir iniş ciddi bir felaket getirebilir. Ancak onun öncesinde günlük grafiğe göre 9.300 dolar ve 9.127 dolar seviyelerinde güçlü bir destek bulunuyor. Bitcoin geçtiğimiz haftalarda boğa piyasası emareleri gösterse de, Çin içerisindeki virüs salgını her şeyi bozmuş gibi duruyor. Çin içerisindeki Bitcoin işlem hacminin son 2 yılın dip seviyesinde olması da bunu kanıtlar nitelikte. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Sosyal Medya ve Kripto Para İlişki Durumu: Karmaşık

Sonraki Haber

Analist: “Bitcoin Yarılanma Öncesinde 12.500 Dolara Ulaşacak”

İlgili Haberler