BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son dönemde küresel tansiyonun artması ile beraber ciddi bir volatiliteye ulaştı. Önde gelen birçok kripto para analisti ise teknik indikatörlere göre de Bitcoin’in yakında bu volatilitenin desteğiyle ciddi bir yükseliş elde edebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Yeni Bir Rallinin Eşiğinde

MoonOverlord olarak tanınan ünlü kripto para analisti, Wyckoff indikatörünü kullanarak BTC’nin önünde umut dolu günler olduğunu vurguladı. Bitcoin’in  8.150 dolardaki kritik direnci aşması durumunda önümüzdeki günlerde yeni bir rallinin başlayabileceğini belirten analist, yarılanmanın devamında yeni bir rekor gelebileceğini bile dile getirdi.

Bitcoin 8.400 dolardan yaşadığı düşüş sonrasında bile hala %68 gibi önemli bir piyasa egemenliği oranına sahip. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitcoin’in 8.133 dolarda takılıp kalması, 8.179 dolar öncesi ilk engel olarak karşımıza çıkıyor. Şu an için BTC’nin ilk destek seviyesi 8.100 dolar olarak gözükse de, bunun hemen altında daha önceki haftalarda da güçlü bir destek rolü oynamış 8.000 dolar yer alıyor.

Bitcoin Destek ve Direnç Noktaları

Fiyat 4 saatlik grafiğe göre 50 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde tutunmayı başardı. Ancak eğer 100 saatlik basit hareketli ortalamanın sağladığı desteğin altına inilirse, BTC 7.574 dolara kadar gerileyebilir. 8.464 dolar ve 6.852 doların %61,8’lik Fibonacci geri çekilme seviyesi de destek rolünü üstlendi. Göreceli güç endeksine bakıldığında Bitcoin’in RSI‘sinin şu an ayı bölgesinde olduğunu görüyoruz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin İşlem Hacmi Bir Haftada İki Kat Arttı: Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

63 Milyon Toplam LTC’nin 40 Milyonu Uykuda!

İlgili Haberler