BTC Teknik Göstergeleri Boğa Sinyalleri Veriyor

İlayda Peker

Bitcoin şu anda önemli bir psikolojik seviye olan 10.000 dolarlık barajı kırmaya çalışıyor. Analistlere göre, piyasa katılımcıları bu seviyenin kırılarak yıllık daha yüksek seviyelerin görülmesi için çaba sarf ediyor. Ayrıca Bitcoin’in yakalamış olduğu güçlü ivmenin birçok alanda temel göstergeler tarafından desteklendiği de ifade ediliyor.

Bitcoin Grafikleri

Teknik bir bakış açısı ile yaklaşıldığında Bitcoin’in şu anda yükselişi engelleyen birçok teknik göstergeyi kırdığı ifade ediliyor. Ayrıca lider kripto para biriminin spot hacminde de büyük bir artış görüldüğü ve bunun da bir artış sinyali olduğu belirtiliyor. Bunların yanı sıra 2017 yılında yaşanan boğa koşusu öncesinde görülen ve ortaya çıkması zor olan bir teknik gösterge de yeniden görülmeye başladı.

Bunların yanında Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde yakaladığı artış ivmesi ile 9.000 dolarlık barajı geride bıraktı ve 10.000 dolara emin adımlarla yürümeye başladı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise 9.818 dolar seviyesinden işlem göre lider kripto para biriminin kısa bir konsolidasyon sürecine girdiği ifade ediliyor.

Ayrıca Bitcoin’in bazı önemi direnç seviyelerinde red ile karşılaşmaması bu sefer yükselişin çok daha sürdürülebilir ve sağlıklı olduğunu gösteriyor. Tabii ki bu durum hem alıcılar hem mevcut yatırımcılar için pozitif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

Artış Sinyalleri

Analistlerin açıklamalarına göre yukarıda bahsi geçen bütün teknik faktörler temel faktörle birleştiğinde artış sinyalleri artıyor. Twitter’ın popüler analistlerinden Josh McGruff yaptığı son paylaşımında, bu sinyaller hakkında yorumlar yaptı ve işlem hacminin önemli bir eğilim çizgisinin üzerine çıktığını dile getirdi. Ayrıca analiste göre, BTC önceki direnç seviyelerini destek seviyelerine dönüştürmeyi de başardı.

Bunların yanında 2017 yılında yaşanan boğa koşusu sırasında görülen ve 4 yılda ikinci kez ortaya çıkan bir sinyalin şu anda görülüyor olması da artış hissiyatını yükseltiyor. Bu göstergeyi yorumlayan ve Twitter’da “Galaxy” olarak tanınan bir başka yatırımcı, fiyatın 20.000 dolara doğru harekete geçebileceğini ifade etti ve “BTC fiyatı doğrudan 20.000 doları vuracak gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Newsbtc


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Şubat Çöküşünden Kurtulan Tek Varlık: BTC

Sonraki Haber

ETH Teknik Olarak Güçleniyor, Fiyat Tepkisi Ne Olacak?

İlgili Haberler