BTC İçin Bir Ütopik Tahmin Daha Geldi: 300.000 Dolar

İlayda Peker

“Buffett’s Books” kurucusu Preston Pysh, podcast sunucusu Nathan Latka ile yaptığı son röportajda Bitcoin fiyatı ile ilgili tahminini açıkladı. Pysh, Mayıs ayında gerçekleşecek olan madencilik ödülü yarılanmasının ardından Bitcoin fiyatının 300.000 dolara kadar yükselebileceğini ifade etti.

300.000 Dolar Mümkün Mü?

Ünlü Buffet analisti konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bir sonraki yüksek seviyelerin 80.000 ile 100.000 dolar arasında olduğunu düşündüğümü söyleyebilirim. Fiyat bu seviyeleri geçecek ve muhtemelen 200.000 ile 300.000 dolara kadar gidecek.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Pysh’e göre elektrik fiyatları Bitcoin fiyatında büyük bir rol oynuyor. Bu sebeple yarılanmanın ardından lider kripto para biriminin fiyatı yeni bir ralli dönemine girebilir.

Bununla beraber röportaj esnasında Zoom gibi oldukça yüksek seviyelere ulaşan hisse senetleri ile ilgili ne gibi tavsiyeler verebileceği de soruldu. Pysh, kendisini dinleyenlere ellerindeki hisse senetlerini satmaları tavsiyesini veremeyeceğini ama yapacakları başka şeyler olabileceğini dile getirdi.

Ayrıca bir Warren Buffett uzmanı olmasına rağmen Pysh, şu anda herhangi bir hisse senedine sahip olmadığını ifade etti. Hisse senetleri ile ilgili Pysh, milyarder hedge fon yöneticisi Ray Dalio’nun son röportajını hatırlattı. Dalio yaklaşmakta olan bir ekonomik bunalım için çeşitli uyarılarda bulunmuş ve hisse senetleri ile ilgili çok da iç açıcı olmayan açıklamalar yapmıştı.

Altın Ne Olacak?

Pysh, henüz koronavirüs salgınını her gün manşetlerde görmediğimiz Ocak ayı başında Bitcoin’in altından daha iyi performans sergilemesini beklediğini ifade etmişti. Ancak yaşanan olayların etkisiyle altın son 7 yılın en düşük seviyesine ulaşırken Bitcoin’in henüz ona yetişemediğini görüyoruz.

Pysh yaptığı açıklamalarda yatırımcıların sabit bir arzı olmayan varlıkları tercih ettiklerini ama altının 2.000 doları görüp göremeyeceği ile ilgili net bir fikre sahip olmadığını dile getirdi.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çokça Tether Piyasa Sürmek Pump’a Sebep Olmuyor Mu?

Sonraki Haber

Bitcoin, Hisse Senetlerinden Daha İstikrarlı Olabilir Mi?

İlgili Haberler