BTC Fiyatı: Bitcoin’de Yatırımcılar İçin Son Fırsat! 

İlayda Peker

Bitcoin analiz şirketi Glassnode’un CTO’su Rafael Schultze-Kraft’a göre, Bitcoin’de (BTC) devam eden düzeltme muhtemelen satın alma için bir fırsat olacak. Çünkü oluşan bir gösterge “dipten satın alma” sinyalleri veriyor olabilir.

Satın Alma Fırsatı

CTO’nun açıklamalarına göre, “spent output profit ratio (SOPR)” adlı bir gösterge çok önemli bir seviyede bulunuyor. Bu seviyeyi boğa piyasalarında yatırımcılar genellikle orta vadeli bir satın alma fırsatı olarak görüyor. Schultze-Kraft, bu satın alma fırsatının oluşabilmesi için Bitcoin’de biraz daha düşüş yaşanabileceğini ifade ediyor.

CTO’nun da değindiği gibi özellikle artış zamanlarında yaşanan düşüşlerde tecrübeli yatırımcılar ellerindeki varlıkları çıkarmak yerine satın alma yapıyor. Çünkü profesyonel yatırımcılara göre, düşüş esnasında satış yapmak, ileride elde edilebilecek karlardan vazgeçmek anlamına geliyor. Zaten analistler de düşüş zamanlarında panik satış yapanların fiyatı daha da aşağı çektiğini ve bu durumun profesyonel yatırımcıların işine yaradığını düşünüyor.

Dolayısıyla mevut düşüşte de panikle satış yapanlar, profesyonel yatırımcıların dipten satın alma fırsatından yararlanmasını sağlayabilir.

Sıradan Bir Düzeltme Değil

Piyasanın önemli isimlerinden Willy Woo da Bitcoin’in yönünün yukarı doğru değişeceğini ifade etti ve mevcut düzeltmenin sıradan bir düzeltme olmadığını dile getirdi. Yani Woo’ya göre, kısa sürede küçük fiyat hareketleri ile Bitcoin’in yönünün değişmesi ve yukarıya doğru harekete geçmesi için çeşitli işaretler bulunuyor.

Woo’nun düşüncelerine göre hisse senetleri ile olan korelasyon Bitcoin’i aşağı çekti ve korelasyonun bozulması da yükseliş hareketini hazırlıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

LTC Artışa Geçmeye Hazırlanıyor Olabilir: Litecoin Ağında Neler Oluyor?

Sonraki Haber

Hangi Taraf Kazanacak: Bitcoin (BTC) Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

İlgili Haberler