Herkes Artış Beklerken BTC Fiyatı 1.000 Dolara Düşer Mi?

İlayda Peker

Eski Wall Street yatırımcısı Tone Vays gibi piyasanın ünlü isimleri yönlerini boğa piyasasına doğru çevirmişken bazı isimler hala düşüş beklentisi içinde olduklarını ifade ediyor. Ayrıca beklenen düşüş küçük bir oran değil. Fiyatın 1.000 dolara kadar çakılabileceği ifade ediliyor.

Bitcoin Kırılgan Seviyede

Yatırımcı ve makro iktisatçı Henrik Zeberg geçtiğimiz saatlerde paylaştığı bu yazımızın sonunda görebileceğiniz tweet’te Bitcoin’in 7.200 dolar seviyesinde oldukça kırılgan göründüğünü belirtti. Bu durumda da başka bir büyük düşüş eğilimini yaşanabileceği ve ayıların kontrolü ele alabileceği ifade ediliyor.

Öte yandan Zeberg, Bitcoin fiyatı Şubat ayında 9.400 dolara ulaştığında da fiyatın kolaylıkla 2.000 dolara gerileyebileceği yönünde bir tahminini ortaya atmıştı. O dönemde her ne kadar uzak bir ihtimal gibi görünse de yaklaşık bir ay sonra BTC fiyatının 3.700 dolara gerilemesi bu ihtimalin göz ardı edilmemesi gerektiğini gözler önüne sermiş oldu.

Bilindiği gibi 12 Mart’ta Bitcoin fiyatı ciddi bir gerileme ile yaklaşık olarak %50’lik düşüş yaşamıştı.

Boğalar Mı, Ayılar Mı?

12 Mart düşüşünden bu yana analistlerin kafaları bir süre karışmıştı. Ancak son fiyat hareketlerinden sonra Vays de dahil olmak üzere boğaların mücadeleyi kazanacağını düşünüyorlar. Özellikle geleneksel varlıklarla korelasyonun kopmuş olması piyasa için olumlu bir haber oldu ve nihayet Bitcoin’in yeniden “güvenli liman” varlığı gibi hareket etmeye başlayacağı ifade edildi.

Bunların yanı sıra Bitcoin için 1.000 dolar gibi çok düşük bir tahmin yapan Zeberg, altının da bir satış baskısı ile karşılaşacağını ve onun fiyatının da düşebileceğini ifade ediyor.

Kaynak: U.TodayTotal
27
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 9/04/2020

Sonraki Haber

COVID-19 Sonrası Yeni Dünyada Bizi Neler Bekliyor?

İlgili Haberler